سرویس های کاربردی
پیوندهای مفید
سامانه تدارکات الکترونیکی دولت اتوماسیون اداری
نشریه خیرین مدرسه ساز
نشریه خیرین مدرسه ساز
نشریه روابط عمومی
نشریه روابط عمومی
آمار بازدید سایت
بازدید امروز:
45
بازدید هفته:
20711
بازدید ماه:
2946
بازدید کل:
20711
خبرخوان سایت
استانداری گیلان
عنوان تربیت معلم در دانشگاه فرهنگیان هدفمند دنبال می‌شود / دانشگاه فرهنگیان گیلان، یکی از مراکز سرآمد کشور باشد
پیوند خبر پیوند خبر
متن خبر

استاندار گیلان گفت: تربیت معلم در دانشگاه فرهنگیان، به‌صورت هدفمند دنبال می‌شود و لازم است این دانشگاه در استان ما، یکی از مراکز سرآمد کشور باشد.

 به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری گیلان؛ دکتر ارسلان زارع پیش از ظهر امروز (پنجشنبه) در جلسه هیأت امنای دانشگاه فرهنگیان گیلان، منابع انسانی را محور، رکن و مبنای توسعه هر جامعه و کشوری عنوان و بیان کرد: بدیهی است که این مهم از بستر مدرسه و دانشگاه تأمین می شود.

وی وجود مدارس مطلوب و پرتوان آموزشی و تربیتی را نیازمند آموزگارانی توانمند از حیث دانش، علم و مهارت دانست و اظهار داشت: باتوجه به فرمان راهبردی رهبر معظم انقلاب و سیاست های دولت؛ مهمترین مرکز تأمین و تربیت نیروی انسانی وزارت آموزش و پرورش در تمامی استان ها، دانشگاه فرهنگیان است.

رئیس هیأت امنای دانشگاه فرهنگیان گیلان بر ضرورت توجه سخت افزاری و نرم افزاری به مجموعه دانشگاه تأکید و خاطرنشان کرد: با بهبود فضاهای آموزشی، تجهیزات و امکانات و نیز تقویت بخش مدیریتی، دانشگاه فرهنگیان گیلان باید به یکی از مراکز سرآمد کشور تبدیل شود.

وی به نقش کلیدی و جایگاه مهم هیأت امنا براساس اساسنامه، شرح وظایف و رسالت دانشگاه فرهنگیان اشاره کرد و افزود: حضور فعالانه اعضای هیأت امنا و نظارت مضاعف آنان بر حسن اجرای قوانین، مقررات و ضوابط، می تواند در پیشبرد اهداف بسیار اثرگذار باشد.

استاندار گیلان با بیان اینکه تربیت معلم در دانشگاه فرهنگیان به صورت هدفمند انجام می گیرد، یادآور شد: توجه به اسناد بالادستی همچون قانون برنامه و سند چشم انداز توسعه کشور و سند آمایش سرزمینی گیلان و همچنین استفاده از خرد جمعی باید همواره مدنظر باشد.

در این جلسه محمدرضا احمدی سنگری از نمایندگان مردم رشت در مجلس شورای اسلامی و نیز هریک از اعضای هیأت امنای دانشگاه فرهنگیان گیلان به بیان دیدگاه ها و نظرات خود پرداختند.     

استاندار در جلسه هیأت امنای دانشگاه فرهنگیان گیلان بیان داشت؛ اخبار استاندار اخبار برگزیده جلسه هیأت امنای دانشگاه فرهنگیان گیلان به ریاست استاندار خبرنامه استانداری گیلان
تاریخ انتشار Thu, 21 Jan 2021 10:25:48 +0000
عنوان جلسه هیأت امنای دانشگاه فرهنگیان گیلان به ریاست استاندار
پیوند خبر پیوند خبر
متن خبر گالری تصویر
تاریخ انتشار Thu, 21 Jan 2021 10:25:48 +0000
عنوان آماده‌باش تمامی دستگاه‌های امدادی و خدمات‌رسان / اکیپ‌های راهداری در محورهای اصلی و گروه‌های هلال احمر در پایگاه‌های جاده ای استان استقرار دارند
پیوند خبر پیوند خبر
متن خبر

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گیلان از آماده باش تمامی دستگاه های امدادی و خدمات رسان برای مقابله با دشواری های احتمالی ناشی از ورود سامانه ناپایدار جوی به گیلان خبر داد و گفت: اکیپ های راهداری در محورهای اصلی و گروه های هلال احمر در پایگاه های جاده ای استان استقرار یافته اند.

 به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری گیلان؛ علی اوسط اکبری مقدم چهارشنبه شب پس از جلسه ستاد مدیریت بحران استان که دقایقی قبل پایان یافت، در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با توجه به هشدارهای هواشناسی مبنی بر استقرار سامانه ناپایدار جوی، روز گذشته جلسه ستاد بحران برگزار و امروز هم این جلسه با حضور مدیران دستگاه های اجرایی ذیربط تشکیل شد.

وی ادامه داد: اکیپ های راهداری در محورهای اصلی ازجمله رودبار به طرف امامزاده هاشم ، امامزاده هاشم – سراوان، سراوان - فومن، لاهیجان – کوچصفهان، رشت – انزلی و همچنین تالش استقرار یافتند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گیلان اضافه کرد: در محورهای کوهستانی نیز راهدارخانه ها فعالیت دارند ضمن آنکه اکیپ های هلال احمر هم در تمامی پایگاه های جاده ای، آماده انجام اقدامات لازم هستند.

به گفته اکبری مقدم؛ از ظرفیت بخش خصوصی نیز استفاده شده و همچنین ماشین آلات بنیاد مسکن در اختیار شهرداری رشت قرار گرفته تا در صورت نیاز، مورد بهره برداری واقع شوند.

وی با تصریح اینکه همه عوامل امدادی و خدمات رسان در آماده باش کامل هستند، بر ضرورت پرهیز هم وطنان و هم استانی ها از ترددهای غیرضروری در محورهای مواصلاتی استان تأکید کرد.

وی یادآور شد: در صورت ضرورت به انجام سفر ، حتما وسیله نقلیه خود را به امکانات لازم زمستانی، تجهیز و توجه و دقت بیشتری در رعایت قوانین و مقررات رانندگی داشته باشند.

با توجه به ورود سامانه بارشی به استان، دکتر زارع استاندار گیلان نیز عصر امروز (چهارشنبه) در تماس های تلفنی جداگانه با فرمانداران سراسر استان، آمادگی شهرستان ها و ستادهای مدیریت بحران برای مواجهه با دشواری های احتمالی ناشی از ورود سامانه ناپایدار جوی به گیلان و نیز تدابیر اندیشیده شده را پیگیری کرد.

وی همچنین در تماس با مدیران کل دستگاه های خدمات رسان، بر ضرورت در نظر گرفتن تمهیدات لازم بویژه برای تردد در محورهای مواصلاتی استان و نیز ارائه خدمات به مردم تاکید کرد.

 طبق اعلام اداره کل هواشناسی گیلان و بر اساس نقشه های پیش بینیِ امروز، بتدریج از غروب سامانه سرد و بارشی در منطقه تقویت و از اواخر وقت بارش برف در ارتفاعات شدت پیدا می کند و بارش برف در جلگه آغاز خواهد شد.

 طبق این اعلام؛ از غروب امروز  تا فردا با کاهش محسوس دما، در بخش هایی از استان برف شدت بیشتری دارد و از اواخر وقت پنجشنبه این سامانه بارشی از مرزهای شرقی استان خارج می‌شود.

معاون استاندار گیلان خبر داد؛ اخبار معاونت ها اخبار برگزیده جلسه ستاد مدیریت بحران گیلان به ریاست معاون استاندار خبرنامه استانداری گیلان
تاریخ انتشار Wed, 20 Jan 2021 19:54:29 +0000
عنوان جلسه ستاد مدیریت بحران گیلان به ریاست معاون استاندار
پیوند خبر پیوند خبر
متن خبر گالری تصویر
تاریخ انتشار Wed, 20 Jan 2021 19:54:29 +0000
عنوان تاکید استاندار گیلان بر آمادگی مقابله با حوادث احتمالی ناشی از استقرار سامانه ناپایدار جوی
پیوند خبر پیوند خبر
متن خبر
 فرمانداران استان در تماس تلفنی با استاندار گیلان، گزارشی از آخرین وضعیت شهرستان‌ها برای مقابله با مشکلات احتمالی ناشی از استقرار سامانه ناپایدار جوی طی روزهای پیش رو ارائه دادند.
 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان؛ باتوجه به ورود سامانه بارشی به استان، دکتر ارسلان زارع عصر امروز (چهارشنبه) در تماس های تلفنی جداگانه با فرمانداران سراسر استان، آمادگی شهرستان ها و ستادهای مدیریت بحران برای مواجهه با دشواری های احتمالی ناشی از ورود سامانه ناپایدار جوی به گیلان و نیز تدابیر اتخاذشده را پیگیری کرد.
 استاندار گیلان همچنین در تماس با مدیران کل دستگاه های خدمات رسان، بر ضرورت در نظر گرفتن تمهیدات لازم بویژه برای تردد در محورهای مواصلاتی استان و نیز ارائه خدمات لازم به مردم تاکید کرد.
 طبق اعلام اداره کل هواشناسی گیلان و بر اساس نقشه های پیش بینیِ امروز، بتدریج از غروب سامانه سرد و بارشی در منطقه تقویت و از اواخر وقت بارش برف در ارتفاعات شدت پیدا می کند و بارش برف در جلگه آغاز خواهد شد.
 طبق این اعلام؛ از غروب امروز  تا فردا با کاهش محسوس دما، در بخش هایی از استان برف شدت بیشتری دارد و از اواخر وقت پنجشنبه این سامانه بارشی از مرزهای شرقی استان خارج می‌شود.
طی تماس های تلفنی جداگانه فرمانداران سراسر استان؛ اخبار استاندار اخبار برگزیده خبرنامه استانداری گیلان
تاریخ انتشار Wed, 20 Jan 2021 15:04:29 +0000
عنوان حمایت از احداث پایانه‌های صادراتی محصولات کشاورزی در گیلان / از فرصت بازار مصرف تولیدات کشاورزی در کشورهای همسایه استفاده بهینه شود
پیوند خبر پیوند خبر
متن خبر

استاندار گیلان احداث پایانه‌های صادراتی محصولات کشاورزی را جزو برنامه‌های استان عنوان کرد و گفت: باید از فرصت بازار مصرف تولیدات کشاورزی در کشورهای همسایه و ارتباطات موجود از طریق بنادر گیلان استفاده بهینه شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری گیلان؛ دکتر ارسلان زارع عصر امروز (چهارشنبه) در دیدار مدیرعامل و رئیس هیأت مدیره شرکت شهرک‌های کشاورزی کشور اظهار کرد: از هر ظرفیتی برای ارتقاء سطح معیشت، رفاه مردم، تولید و اشتغال و کاهش نرخ بیکاری استفاده می‌کنیم.

وی به بررسی ایجاد و توسعه شهرک‌های کشاورزی در کارگروه های اقتصادی و کشاورزی اشاره و خاطرنشان کرد: از برنامه‌های مطلوب متقاضیان سرمایه‌گذاری در این حوزه، حمایت می‌شود.

نماینده عالی دولت در گیلان احداث پایانه‌های صادراتی محصولات کشاورزی را جزو برنامه‌های استان عنوان کرد و افزود: از فرصت بازار محصولات کشاورزی در کشورهای همسایه و ارتباطات موجود از طریق بنادر گیلان باید استفاده بهینه شود.

وی همچنین بر لزوم استعدادیابی مناطق مختلف استان برای ایجاد شهرک‌های جدید تأکید کرد.

مدیرعامل و رئیس هیأت مدیره شرکت شهرک‌های کشاورزی کشور نیز گفت: با توجه به ضرورت حفظ ذخایر ژنتیکی ماهیان خاویاری در گیلان، ایجاد شهرک‌های کشاورزی در حوزه شیلات جزو دستور کار است.

علی‌اشرف منصوری به توسعه شهرک‌های گلخانه‌ای با تمرکز بر گل‌های زینتی اشاره کرد و افزود: اجرای شهرک‌های کشاورزی علاوه بر رونق تولید و اشتغال از تغییر کاربری اراضی جلوگیری می‌کند.

 

استاندار گیلان در دیدار مدیرعامل شرکت شهرک‌های کشاورزی کشور عنوان کرد؛ اخبار استاندار اخبار برگزیده دیدار مدیرعامل شرکت شهرک‌های کشاورزی کشور با استاندار گیلان خبرنامه استانداری گیلان
تاریخ انتشار Wed, 20 Jan 2021 13:38:28 +0000
عنوان دیدار مدیرعامل شرکت شهرک‌های کشاورزی کشور با استاندار گیلان
پیوند خبر پیوند خبر
متن خبر گالری تصویر
تاریخ انتشار Wed, 20 Jan 2021 13:38:28 +0000
عنوان جلسه هیات امنای ستاد بازسازی عتبات عالیات گیلان با حضور استاندار و نماینده ولی فقیه
پیوند خبر پیوند خبر
متن خبر گالری تصویر
تاریخ انتشار Wed, 20 Jan 2021 08:30:41 +0000
عنوان گیلانیان در کمک‌های خیرانه، همواره پیشرو هستند / مردمی‌بودن ستاد بازسازی عتبات عالیات، تقویت شود
پیوند خبر پیوند خبر
متن خبر

نماینده عالی دولت در گیلان با بیان اینکه مردم استان همواره در کمک های خیرانه و نیک اندیشانه، پیشرو بوده و هستند، بر ضرورت تقویت مردمی بودن ستاد بازسازی عتبات عالیات و نیز فراهم سازی زمینه مشارکت داوطلبانه خیران برای کمک به این ستاد تأکید کرد.

 به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری گیلان؛ دکتر ارسلان زارع پیش از ظهر امروز (چهارشنبه) در جلسه هیات امنای ستاد بازسازی عتبات عالیات استان که در دفتر نماینده ولی فقیه در گیلان برگزار شد، اظهار داشت: در ایام اعزام زائران اربعین حسینی، علاوه بر شیعیان، بسیاری دیگر از افراد به شوق زیارت حرم سیدالشهدا(ع) عازم کربلای معلی می‌شوند که این امر نشاندهنده علاقه همگان به آن حضرت است.

وی ادامه داد: مردم گیلان به لحاظ پیشینه و علاقه به ارزش های دینی و اسلامی و پیوند ناگسستنی با ائمه اطهار (ع) ، در برهه های مختلف زمانی و در مناسبت های گوناگون، نشان داده اند که پیشرو هستند .

استاندار گیلان تقویت ستاد بازسازی عتبات عالیات را راهبردی مناسب و آن را نهادی مردمی خواند که وظایف ارزشمندی برای آن تعیین شده که از جمله آنها در راستای ارزش های دینی فعالیت می کند.

دکتر زارع با یادآوری کمک های مردمی در گیلان برای طرح مواسات گفت: در دیگر طرح ها نیز به دستگاه های اداری و اجرایی ، اطلاع رسانی شده که می توانند به صورت داوطلبانه مشارکت داشته باشند.

وی با بیان اینکه کرونا و تنگناهای ناشی از آن پایان خواهد یافت، گفت: علاقمندی مردم به ائمه اطهار، تمام ناشدنی است و همچنان وجود دارد و باید از ظرفیت های مردمی در ساماندهی موکب ها و دیگر موضوعات مرتبط با ستاد بازسازی عتبات استفاده شود.

استاندار گیلان خاطرنشان کرد: باید با استفاده از ظرفیت صداوسیما و دیگر رسانه ها، اطلاع رسانی لازم انجام شده و شرایط کافی برای نقش آفرینی بیشتر مردم علاقمند، فراهم آید.

در این جلسه آیت الله فلاحتی نماینده ولی فقیه در گیلان نیز با اشاره به روایتی از معصومین(ع) اظهار داشت: اگر انسان هر حرکتی برای ائمه اطهار(ع) انجام دهد آن معصوم(ع) از ابتدا تا آنها ناظر و حمایت کننده شخص کمک کننده است.

وی به فعالیت های ستاد عتبات عالیات گیلان اشاره و خاطرنشان کرد: گیلانی ها از گذشته به اهل بیت(ع) ارادت ویژه و خالصانه و در مرمت و بازسازی عتبات عالیت فعالیت مستمر داشته اند.

امام جمعه رشت با بیان اینکه ساماندهی مرمت و بازسازی عتبات عالیات از برنامه های محوری ستاد عتبات عالیات است، تصریح کرد: کمک ها و فعالیت های ستاد عتبات عالیات باید به صورت مردمی انجام شود.

آیت الله فلاحتی، اخلاص در فعالیت های ستاد عتبات عالیات را اثرگذار عنوان کرد و گفت: هر قدر انسان در فعالیت ها و مرمت عتبات عالیات با اخلاص عمل کند، ماندگار می شود.

مجید دوهندو رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات گیلان، سرهنگ پاسدار کوثری جانشین فرمانده سپاه استان، حجج اسلام لاکانی رئیس حوزه های علمیه گیلان و علیزاده مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان نیز مطالبی بیان داشتند.

استاندار در جلسه هیات امنای ستاد بازسازی عتبات عالیات گیلان اظهار داشت؛ اخبار استاندار اخبار برگزیده جلسه هیات امنای ستاد بازسازی عتبات عالیات گیلان با حضور استاندار و نماینده ولی فقیه خبرنامه استانداری گیلان
تاریخ انتشار Wed, 20 Jan 2021 08:26:43 +0000
عنوان قدردانی استاندار از آگاهی‌افزایی رسانه‌ها در دوران شیوع کرونا/رسانه‌ها در راستای حقوق شهروندی، به افزایش امید در جامعه کمک کنند/ گیلان با راهبرد تقویت همدلی، وفاق و انسجام توسعه می‌یابد / با ایستادگی مردم، آماده برگزاری جشن چهل و دومین سالگرد انقلاب هستیم
پیوند خبر پیوند خبر
متن خبر

استاندار گیلان با قدردانی از آگاهی افزایی رسانه ها در دوران شیوع ویروس کرونا و اطلاع رسانی بهنگام به جامعه درباره ضرورت توجه به الزامات بهداشتی، تأکید کرد که رسانه‌ها ، در راستای حقوق شهروندی، توسعه متوازن و بیان دستاوردها، به افزایش امید در جامعه کمک کنند و توجه داشته باشیم که گیلان، با راهبرد تقویت همدلی، وفاق و انسجام توسعه می‌یابد.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان؛ دکتر ارسلان زارع عصر امروز (سه‌شنبه) در نشست با مدیران مسئول روزنامه‌های استان با بیان اینکه رسانه ها نقش تعیین کننده ای در پذیرش سیاست ها از سوی افکار عمومی دارند، اظهار کرد: میزان همراهی افکار عمومی با اجرای سیاست ها تا حد زیادی به نقش رسانه ها و توانمندی آنها وابسته است.

وی با اشاره به اینکه علیرغم گسترش رسانه های الکترونیک و مجازی، رسانه های مکتوب در دنیا همچنان نقش مرجع را حفظ کرده اند، گفت: نقش رسانه ها در سیاستگذاری مسئولان، روند اجرا و پذیرش سیاست ها از سوی جامعه بسیار حائز اهمیت است و آنان می توانند به مسئولین در سیاستگذاری، صحیح تر کمک کنند.

نماینده عالی دولت در گیلان به نقش آفرینی دوسویه رسانه ها اشاره و وظیفه آنان به ویژه خبرنگاران را بسیار سنگین دانست و افزود: رسانه ها هم زبان انتقال نقد مردم به مسئولان، و هم زبان انتقال مسائل کشور به صورت دقیق به جامعه و مردم هستند.

وی با اشاره به اینکه ممکن است بطور طبیعی ، افرادی از انتقاد خرسند نباشند، گفت: معتقدم باید قدر نقد را بدانیم؛ البته اگر نقد منصفانه باشد به عنوان سرمایه ای بزرگ می تواند به مسئولان کمک کند.

استاندار گیلان با بیان اینکه رسانه های منصف و شجاع که با نگاه علمی و کارشناسانه به موضوعات می نگرند، منافع ملت برایشان از اهمیت ویژه ای برخوردار است، خاطرنشان کرد: از بدو شروع مسئولیت در گیلان به صورت جدی از همه رسانه های استانی حمایت کرده ام و براین مبنا خواست ما از رسانه ها این نیست که بلندگوی تبلیغاتی استانداری و دستگاه‌های اجرایی باشند بلکه از آنها می خواهیم که در راستای حقوق شهروندی و توسعه متوازن با بیان دستاوردها به افزایش امید در جامعه کمک کنند.

وی گفت: جامعه در شرایط حساس کنونی به شدت نیازمند تقویت همدلی، انسجام، وفاق و امیدآفرینی است و با همراهی رسانه ها، فعالیت دستگاه های مختلف، سازمان های مردم نهاد، اقشار مردم و اهالی فرهنگ و هنر دستاوردهای خوبی را شاهدیم و استان ازآرامش خوبی برخوردار است.

دکتر زارع افزایش وحدت ملی، اعتماد و سرمایه اجتماعی را در گروی ترویج اخلاق و انصاف دانست و این موضوع را گفتمان اصلی دوره مدیریتی خود در استان عنوان کرد و افزود: به طور قطع رسانه ها در بسیاری از بخش ها می توانند به اجرای برنامه ها و سیاست های دولت کمک کنند و به نوعی با همگرایی ، زمینه ساز افزایش نظارت جدی بر روندها باشند.

وی با اشاره به اینکه کرونا با وجودی که سختی های زیادی را به کشور تحمیل اما همنوایی و همصدایی در مبارزه با این بیماری را ایجاد کرد، افزود: در این مسیر دولت و رسانه‌ها به ویژه در رعایت دستورالعمل های بهداشتی و مراقبتی با هم همصدا شدند و این همصدایی می‌تواند در ابعاد مختلف آثار بسیار خوبی را به دنبال داشته باشد و موجب وحدت و همدلی شود.

نماینده عالی دولت در گیلان با قدردانی از رسانه ها در اطلاع رسانی مطلوب و نقش آفرینی موثر در مواجهه با ویروس کرونا اظهار کرد: در این راستا رسانه ها همواره تلاش کرده اند در مناسبت های مختلف عملکرد دولت در استان که همانا دستاوردهای نظام است را به اطلاع مردم و افکار عمومی برسانند.

وی به اشراف همگان مبنی براینکه شرایط کشور از نظر اقتصادی با توجه به تحریم های غیرقانونی شرایطی سخت و دشوار است، اشاره کرد و گفت: اولویت اول دولت؛ رسیدگی به مسائل و مشکلات معیشتی و اقتصادی جامعه است و تلاش ما براین است تا روند توسعه استان نیز علیرغم تشدید تحریم ها ادامه پیدا کند.

استاندار گیلان ادامه داد: علیرغم محدودیت منابع، دولت در سال جاری تصمیمات خوبی را برای بهبود معیشت مردم اتخاذ و تلاش کرد تا بخشی از فشارها بر مردم کاهش یابد  و این روند در بودجه سال 1400 نیز پیش بینی شده است.

وی اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی را ‌یکی از موضوعات اولویت دار دولت بر مبنای شعار راهبردی سال 99 عنوان و خاطرنشان کرد: ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان نیز رسیدگی به مسائل تولید، اشتغال و معیشت را با جدیت دنبال می کند و در تلاشیم تا پایان فعالیت دولت دوازدهم، نرخ بیکاری گیلان را به تک رقمی برسانیم.

دکتر زارع با بیان اینکه بخش تولید همچنان در رأس امور کشور قرار دارد، اظهار کرد: براین مبنا خوشبختانه در هر یک از بخش های تولیدی استان نظیر بخش کشاورزی، گردشگری، حوزه های صنعتی، نیرو و راه آهن، شاهد پویایی، سرمایه گذاری و دستاوردهای قابل توجهی هستیم.

 وی یادآور شد: عده ای تصور می کردند که جمهوری اسلامی نمی تواند جشن چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی را برگزار کند اما امروز با ایستادگی و مقاومت مردم، آماده برگزاری جشن چهل و دومین سالگرد انقلاب شکوهمند هستیم و خوشبختانه هر پنجشنبه طرح هایی توسط رییس جمهوری افتتاح می شود که جزو طرح های بزرگ و افتخار آمیز کشور است.

نماینده عالی دولت در گیلان با بیان اینکه به واسطه شیوع کرونا آسیب هایی به برخی از مشاغل و صنوف دنیا و کشورمان در مدت 11 ماه گذشته وارد آمد، گفت: دولت با اختصاص منابع به آسیب دیدگان، حمایت های موثری را به ثمر نشانده است.

استاندار گیلان به انتخابات ریاست جمهوری، شوراهای اسلامی شهر و روستا و میان دوره ای مجلس شورای اسلامی در سال آینده اشاره کرد و افزود: این رویداد بزرگ سیاسی ، فرصت مناسبی است که اقتدار و عزت ملی به نمایش گذاشته شود و با همراهی رسانه ها آن را به جشن پیروزی و مشارکت ملت ایران تبدیل کنیم.

وی با اشاره به اینکه برای مشارکت حداکثری در انتخابات باید همه گروه ها و گرایش های سیاسی احساس کنند که در سرنوشت کشور حضور دارند و سهیم هستند، افزود: در این راستا باید با سعه صدر نسبت به مسائل برخورد کنیم و با برگزاری انتخاباتی قانونمند، شکست و یأس دشمنان و عزتمندی ملت ایران را شاهد باشیم.

دکتر زارع در خاتمه سخنانش از رسانه های استانی خواست تا با تولید محتواهای مناسب و انتشار در فضای مجازی و رسانه های مکتوب، نسبت به موضوع مهم مدیریت مصرف انرژی پویاتر عمل کنند.

در این نشست هریک از مدیران روزنامه های محلی استان به بیان دیدگاه ها و نظرات خود در موضوعات مختلف صنفی و نیز توسعه ای استان پرداختند.

استاندار در نشست با مدیران مسئول روزنامه‌های گیلان بیان کرد؛ اخبار استاندار اخبار برگزیده استاندار در نشست با مدیران مسئول روزنامه‌های گیلان خبرنامه استانداری گیلان
تاریخ انتشار Tue, 19 Jan 2021 15:30:31 +0000
وزارت کشور
عنوان عارف خدرلو به سمت فرماندار شهرستان ویژه مهاباد منصوب شد
پیوند خبر پیوند خبر
متن خبر دکتر عبدالرضا رحمانی فضلی وزير كشور در حكمي عارف خدرلو را به سمت فرماندار شهرستان ویژه مهاباد منصوب كرد.
تاریخ انتشار Thu, 21 Jan 2021 16:41:46 GMT
عنوان حسین معمارنیا به سمت فرماندار شهرستان فراهان منصوب شد
پیوند خبر پیوند خبر
متن خبر دکتر عبدالرضا رحمانی فضلی وزير كشور در حكمي حسین معمارنیا را به سمت فرماندار شهرستان فراهان منصوب كرد.
تاریخ انتشار Thu, 21 Jan 2021 16:32:06 GMT
عنوان روز زمستانی بدون فوتی کرونایی برای بار دوم در آذربایجان‌غربی تکرار شد
پیوند خبر پیوند خبر
متن خبر استاندار آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه گزارشی مبنی بر فوت کرونایی در استان طی ۲۴ ساعت گذشته دریافت نشد، گفت: طبق آخرین آمار، ۳۳۷ نفر با تشخیص سندرم حاد تنفسی در مراکز درمانی استان بستری بوده و اقدامات درمانی بر روی آنان در حال انجام است.
تاریخ انتشار Thu, 21 Jan 2021 13:53:15 GMT
عنوان بازگشايي تالارهاي استان مركزي با يك سوم ظرفيت مانعي ندارد
پیوند خبر پیوند خبر
متن خبر استاندار مرکزی در نشست ستاد مدیریت بیماری کرونا استان گفت: فعالیت تالارها در این استان تا زمان ابلاغ شیوه نامه جدید چگونگی فعالیت این صنف، با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی و ظرفیت یک سوم، مانعی ندارد.
تاریخ انتشار Thu, 21 Jan 2021 13:31:29 GMT
عنوان هیچ‌گونه راهپیمایی تجمعی در ۲۲ بهمن امسال نخواهیم داشت
پیوند خبر پیوند خبر
متن خبر استاندار زنجان گفت: امسال با توجه به شیوع بیماری کرونا اگر راهپیمایی باشد، به صورت خودرویی خواهد بود و همه سخنرانی‌ها در فضای مجازی انجام خواهد شد.
تاریخ انتشار Thu, 21 Jan 2021 09:45:23 GMT
عنوان سفر رئیس سازمان مدیریت بحران به استان البرز/ بازدید از طرح تغذیه مصنوعی رودخانه کردان/ نجار: جبران کم آبی سفره های زیر زمینی و کاهش خطر فرو نشست در این منطقه از دستاوردهای این پروژه است
پیوند خبر پیوند خبر
متن خبر رئیس سازمان مدیریت بحران کشور گفت: این طرح از اقدامات ارزشمندی بوده که توانسته جبران کم آبی سفره های زیر زمینی که با بیلان ۲۷ میلیون متر مکعبی منفی روبرو بوده را جبران و فرو نشست زمین که بسیار بالا بوده را کاهش دهد.
تاریخ انتشار Thu, 21 Jan 2021 07:25:37 GMT
عنوان هزار و 803 واحد تولیدی ، صرفا توسط 12 بانک کشور تملک شده است/ تعهد بانک مرکزی به ارائه آخرین آمار واحد های تحت تملک شبکه بانکی تا دو هفته آینده/ آغاز فرایند بررسی روند اجرای مصوبات ستاد تسهیل توسط دستگاههای اجرایی مسئول / ۲۰ روز فرصت برای وزارت جهاد کشاورزی و سازمان حفاظت محیط زیست برای حل و فصل قانونی مشکلات واحدهای تولیدی و طرح های سرمایه گذاری کشور در اجرای ماده ۶۱ قانون رفع موانع تولید/ ارجاع مصوبه مربوط به ضرورت رفع محدودیت های ناشی از اعمال ماده ۳۷ قانون تامین اجتماعی، به دادستانی کل کشور و سازمان بازرسی کل کشور/ ورود ستاد تسهیل به ارزیابی روند اجرای ماده ۱۹ قانون رفع موانع تولید ، در خصوص آزادسازی وثایق مازاد بر بدهی واحدهای تولیدی
پیوند خبر پیوند خبر
متن خبر دین‌پرست با بیان این که ماجرای واحدهای تولیدی تحت تملک شبکه بانکی ، یک قصه پرغصه است، گفت: ستاد تسهیل و رفع موانع تولید این موضوع را تا تعیین لیست کامل و مشخصات دقیق واحدهای تحت تملک شبکه بانکی و تعیین تکلیف و بازگشت واحدهای مستعد به چرخه تولید و ایجاد اشتغال رها نخواهد کرد.
تاریخ انتشار Thu, 21 Jan 2021 07:25:35 GMT
عنوان روادید و گذرنامه‌های خانواری اتباع افغانستانی تمدید خواهند شد
پیوند خبر پیوند خبر
متن خبر محمودی از تمدید روادید و گذرنامه‌های خانواری اتباع افغانستانی در راستای دستور وزیر کشور مبنی بر موافقت با طرح تمدید روادید و گذرنامه های خانواری خبر داد.
تاریخ انتشار Wed, 20 Jan 2021 15:49:57 GMT
عنوان نشست مديران كل دفاتر امور روستايي و شوراهای استانداري ها برگزار شد/ جمالي نژاد: موافقت وزير كشور با  ايجاد دهياري در تمامي روستاهاي بيش از 20 خانوار داراي شورا در سراسر كشور/ تاكيد رييس سازمان شهرداري ها و دهياري ها بر تسريع در ارسال ساختار سازمانی چابک و پرتحرک دهیاری ها
پیوند خبر پیوند خبر
متن خبر معاون عمران و توسعه امور شهري و روستايي وزير كشور و رييس سازمان شهرداري‌ها و دهياري‌ها از موافقت وزير كشور با صدور مجوز ايجاد دهياري در تمامي روستاهاي بالاي 20 خانوار كه داراي شورا مي‌باشند، با اولويت روستاهاي مرزي، خبر داد.
تاریخ انتشار Wed, 20 Jan 2021 15:49:56 GMT
عنوان کمیسیون ماده 10 یک نهاد فراقوه ای و تصمیمات آن بر اساس رای گیری از اعضاء است
پیوند خبر پیوند خبر
متن خبر اعلام نظر در خصوص اعضای منتخب برای شورای مرکزی احزاب از جمله اختیارات قانونی کمیسیون ماده 10 محسوب می شود .
تاریخ انتشار Wed, 20 Jan 2021 12:37:00 GMT
عنوان ۱۱ فرماندار در كانون ارزيابي وزارت کشور ارزیابی علمی و تخصصی شدند
پیوند خبر پیوند خبر
متن خبر مدیرکل توسعه منابع انسانی وزارت کشور از ارزیابی تعدادی از فرمانداران 9 استان کشور در کانون ارزیابی مدیران در محل وزارت کشور خبر داد.
تاریخ انتشار Wed, 20 Jan 2021 12:36:59 GMT
عنوان رستم وندی: تاکید وزیر کشور بر استفاده از ظرفیت‌های علمی در قرارگاه مقابله با کرونا/ اتصال علمی و تحقیقاتی میان جامعه دانشگاهی با قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا/ جامعه ایرانی همسویی و همراهی خوبی با سیاست های دولت در حوزه کرونا داشته است/ استفاده صددرصدی دانشگاه‌ها از آموزش غیرحضوری
پیوند خبر پیوند خبر
متن خبر رئیس سازمان امور اجتماعی کشور بر  اتصال علمی و تحقیقاتی میان جامعه دانشگاهی با قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا تاکید کرد.
تاریخ انتشار Wed, 20 Jan 2021 12:25:06 GMT
عنوان ناصریان: الکترونیکی شدن خدمات در وزارت کشور/ اجرای کامل سیاست ها و پاسخگویی سریع و به موقع به شهروندان نیازمند تقویت زیرساخت های الکترونیکی است
پیوند خبر پیوند خبر
متن خبر جواد ناصریان، معاون توسعه منابع انسانی و مدیریت با بیان اینکه وزارت کشور به عنوان وزارتخانه حاکمیتی که راهبری اصلی و مستقیم را در اجرای بسته های کلان سیاسی مجموعه دولت برعهده دارد؛ گفت: اجرای درست سیاست ها و پاسخگویی سریع و به موقع به شهروندان نیازمند تقویت زیرساخت های الکترونیکی است.
تاریخ انتشار Wed, 20 Jan 2021 12:25:06 GMT
عنوان سفر به البرز/ تشکیل جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران/ نجار: نگرانی از گسل مشا هر روز بیشتر می‌شود/ نبود توجه کافی به هشدارها/ انتقاد از رفتار برخی از ناظران یا مالکان در ساخت و سازها
پیوند خبر پیوند خبر
متن خبر رئیس سازمان مدیریت بحران کشور گفت: ۱۲ هزار پلاک سنگین در تهران که عمدتاً ساختمان‌های بسیار بلند مرتبه هستند بر روی گسل است و با وجود مصوبه شورای عالی شهرسازی مبنی بر ممنوعیت ساخت و ساز در این منطقه هنوز هم شاهد ساخت و ساز هستیم.
تاریخ انتشار Wed, 20 Jan 2021 10:42:40 GMT
عنوان براساس مصوبات ستاد ملی هرگونه تجمع ، راهپیمایی و دسته روی ممنوع است
پیوند خبر پیوند خبر
متن خبر استاندار قم با اشاره به نگرانی شدت گرفتن موج مجدد بیماری کرونا در استان گفت براساس مصوبات ستاد ملی هرگونه تجمع ، راهپیمایی و دسته روی ممنوع است.
تاریخ انتشار Wed, 20 Jan 2021 10:29:19 GMT
عنوان سفر رئیس سازمان مدیریت بحران به البرز/ افتتاح چند پروژه حوزه مدیریت بحران توسط نجار
پیوند خبر پیوند خبر
متن خبر نجار برای افتتاح چند پروژه مرتبط با مدیریت بحران، به استان البرز عزیمت کرد.
تاریخ انتشار Wed, 20 Jan 2021 10:27:33 GMT
عنوان وضعیت مطلوب خراسان رضوی به لحاظ روند نزولی کرونا/۲۵ شهرستان آبی
پیوند خبر پیوند خبر
متن خبر استاندار خراسان رضوی گفت: استان خراسان رضوی به لحاظ روند کاهشی مبتلایان کرونا اکنون در وضعیت مطلوبی قرار دارد، به طوریکه ۲۵ شهرستان استان در رنگ آبی قرار دارند.
تاریخ انتشار Wed, 20 Jan 2021 10:26:58 GMT
عنوان طالبی: مقدمه ارزیابی، برنامه ریزی است/ تجمیع و یکپارچه شدن سامانه های ارزیابی ضرورتی جدی است
پیوند خبر پیوند خبر
متن خبر رئیس مرکز مدیریت عملکرد، بازرسی و امور حقوقی در نشست شورای راهبری توسعه مدیریت وزارت کشور گفت: برنامه وزارت کشور بر گسترش زیرساخت های الکترونیک با هدف تقویت نظام پاسخگویی و نظارت بر عملکرد دستگاههای تابعه در سطح استانداری ها و فرمانداری هاست.
تاریخ انتشار Wed, 20 Jan 2021 10:12:02 GMT
عنوان معاون سیاسی وزیر کشور: دو اصل بیطرفی و قانونمداری سرلوحه تمامی اقدامات عوامل اجرایی انتخابات است/ در این دوره باید پاکدستی داوطلبان در تأیید صلاحیت ها مورد توجه ویژه قرار گیرد
پیوند خبر پیوند خبر
متن خبر جمال عرف معاون سیاسی وزارت کشور و رییس ستاد انتخابات کشور که در نشست هیأت مرکزی و هیات های نظارت استانی ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی سخن می گفت، با تأکید بر این که همه نسبت به مشارکت دغدغه دارند، اظهار داشت: لازم است برای تحقق مشارکت بالا برنامه ریزی کنیم.
تاریخ انتشار Wed, 20 Jan 2021 10:12:02 GMT
عنوان ذوالفقاری: همکاری مردم شرط پایدار کنترل کامل بیماری کرونا است/ نباید حس عادی پنداری در جامعه ایجاد شود/ ضرورت پیگیری و اجرای کامل مصوبات ستاد ملی کرونا/ هرگونه غفلت و عادی انگاری زمینه بازگشت دوباره بیماری را فراهم می سازد/ فرد مبتلا به بیماری باید حس مسئولیت نسبت به کنترل بیماری در جامعه داشته باشد/ به سبب اینکه بیماری کرونا در دسته بیماری های کشنده قرار دارد؛ فرد ناقل کرونا دارای مسئولیت کیفری است/ عواقب کیفری متوجه فردی است که با علم به ابتلا، به انتقال بیماری در جامعه کمک کند
پیوند خبر پیوند خبر
متن خبر رئیس کمیته امنیتی، انتظامی و اجتماعی مدیریت بیماری کرونا با بیان اینکه با همراهی و همدلی مردم توانستیم به مرحله مهار و کنترل این بیماری برسیم؛ خاطرنشان کرد: باید در اجرای مصوبات ستاد ملی کرونا نهایت دقت و حساسیت را داشته باشیم.
تاریخ انتشار Wed, 20 Jan 2021 09:18:23 GMT
پیام سال
سال 1399، سال جهش تولید گرامی باد
طرح آجر به آجر
طرح آجر به آجر
پیوند های تصویری
دفتر مقام معظم رهبری ریاست جمهوری اسلامی ایران وزارت آموزش و پرورش سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور استانداری گیلان اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان سازمام نظام مهندسی ساختمان گیلان دانشگاه گیلان داشگاه آزاد اسلامی واحد رشت سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گیلان
ارتباط با ما

نشانی: رشت خیابان سعدی پیچ سعدی اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان گیلان

کدپستی:  4157679186
شماره تماس اداره کل:  01332120039-01332129283-01332129002-01332122898

شماره فاکس:01332123581

آخرین به‌روزرسانی: 1399/10/27
تمامی حقوق این تارنما متعلق به اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان گیلان می باشد