نسخه آزمایشی
سرویس های کاربردی
پیوندهای مفید
سامانه تدارکات الکترونیکی دولت اتوماسیون اداری
نشریه خیرین مدرسه ساز
نشریه خیرین مدرسه ساز
نشریه روابط عمومی
نشریه روابط عمومی
آمار بازدید سایت
بازدید امروز:
85
بازدید هفته:
758
بازدید ماه:
2210
بازدید کل:
2243
خبرخوان سایت
استانداری گیلان
عنوان ملاقات عمومی استاندار گیلان با چند تن از مراجعان برگزار شد
پیوند خبر پیوند خبر
متن خبر

استاندار گیلان در ادامه برنامه های ملاقات عمومی هفتگی، با رعایت فاصله گذاری اجتماعی و پروتکل های بهداشتی با چند تن از مراجعه کنندگان دیدار و گفت وگو کرد.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان؛ دکتر ارسلان زارع پیش از ظهر امروز (سه‌شنبه) در ادامه دیدار های هفتگی با مردم، با چند تن از مراجعان دیدار کرد.

در این دیدارها که با رعایت فاصله گذاری اجتماعی و پروتکل های بهداشتی صورت گرفت، مسائل مراجعان مطرح و دستورات لازم از سوی استاندار گیلان به معاونان، مدیران ستادی و مدیران دستگاه های اجرایی برای رفع این مشکلات صادر شد.

 

در ادامه برنامه‌های دیدار مردمی و با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی؛ اخبار استاندار اخبار برگزیده ملاقات عمومی استاندار گیلان با چند تن از مراجعان خبرنامه استانداری گیلان
تاریخ انتشار Tue, 04 Aug 2020 09:33:01 +0000
عنوان ملاقات عمومی استاندار گیلان با چند تن از مراجعان
پیوند خبر پیوند خبر
متن خبر گالری تصویر
تاریخ انتشار Tue, 04 Aug 2020 09:33:01 +0000
عنوان افتتاح دفتر فن بازار منطقه ای گیلان با حضور معاون استاندار
پیوند خبر پیوند خبر
متن خبر

با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار گیلان، دفتر فن بازار منطقه ای گیلان در پارک علم و فناوری استان در رشت افتتاح شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان؛ آرش فرزام صفت معاون استاندار گیلان امروز (دوشنبه) در مراسم افتتاح این دفتر ، با اشاره به نقش مهم دفتر فن بازار در ایجاد فرآیند هم رسانی فناورانه میان عرضه کنندگان و متقاضیان فناوری اظهار داشت: عملکرد دفتر فن بازار، شبکه ای است و انتظار داریم که به عنوان شبکه عمل کرده و نیازها را با هم رسانی برطرف کند.

وی با مهم دانستن نیازسنجی در صنایع مختلف از جمله گردشگری استان گیلان خاطر نشان کرد:  تا این نیاز جمع بندی نشود، تحقیقات نمی تواند به آن سمت حرکت کند ضمن اینکه نیاز اکنون با  سال گذشته متفاوت است که این امر باید مورد توجه قرار گیرد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار گیلان با بیان اینکه ابتدا باید نیاز و توانمندی های استان و بازار هدف را بشناسیم، خاطر نشان کرد: به عنوان مثال زیتون یکی از محصولات مهم و استراتژیک گیلان است که افزون بر ۵۰ نوع فرآورده از این محصول تولید می شود.

وی در ادامه سخنانش با اشاره به راه اندازی صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی استان گیلان ادامه داد: انتظار است تا این صندوق در راستای اهداف دفتر فن بازار کار کند.

فرزام صفت با تاکید بر این که کارهای جزیره ای و موازی کاری منتج به اهداف نمی شود، گفت: کار در حوزه دانشگاه، جهاد دانشگاهی، پارک علم و فناوری و صندوق پژوهش و فناوری همه در راستای یک هدف  است و  هم افزایی باید اتفاق بیفتد.

دفتر فن بازار منطقه ای گیلان با هدف تسهیل در تجاری سازی فناوری، بسترسازی انتقال فناوری و ایجاد فرآیند هم رسانی فناورانه میان عرضه کنندگان و متقاضیان فناوری، کارآفرینان و سرمایه گذاران در پارک علم و فناوری استان در رشت راه اندازی شد.

اخبار دفاتر اخبار برگزیده خبرنامه استانداری گیلان
تاریخ انتشار Mon, 03 Aug 2020 10:04:53 +0000
عنوان پسماند باید به دغدغه همه نهاد‌ها و شهروندان تبدیل شود / اراده ای جدی برای رفع مشکل پسماند در سطوح استانی و ملی وجود دارد / ضرورت بهره‌گیری از ابزارهای نوین در جهت کاهش تولید زباله و تفکیک از مبدأ
پیوند خبر پیوند خبر
متن خبر

استاندار گیلان با اشاره به اینکه اراده ای جدی برای رفع مشکل پسماند در سطوح استانی و ملی وجود دارد؛ بر ضرورت بهره‌گیری از ابزارهای نوین در جهت کاهش تولید زباله و تفکیک از مبدأ تأکید کرد و گفت: موضوع پسماند باید به دغدغه همه نهاد‌ها و البته عموم شهروندان تبدیل شود و در این راستا استفاده از ظرفیت سمن‌های حامی محیط زیست ، نقش اثرگذاری در همراهی مردم با برنامه‌ها و سیاست‌های اتخاذشده در حوزه پسماند دارد.

 به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری گیلان؛ دکتر ارسلان زارع پیش از ظهر امروز (یکشنبه) در  جلسه کارگروه مدیریت پسماند استان گیلان که با حضور فرمانداران از طریق ارتباط تصویری برگزار شد، مسئله محیط زیست را در توسعه پایدار، همه‌جانبه، موزون، متوازن و همزمان یک موضوع دارای اهمیت وافر دانست و اظهار کرد: در این راستا مسئله پسماند تنها یک مسئولیت بخشی و محدود به دولت نیست بلکه موضوعی اساسی، بنیادین و بسیار مهم است که بیش از پیش باید به دغدغه همه نهاد‌ها و عموم شهروندان تبدیل شود.

وی با بیان اینکه جامعه و افکار عمومی در سال‌های اخیر نسبت به مسائل زیست محیطی خصوصاً پسماند حساسیت خاصی دارند، گفت: در این مسیر حمایت نهادها و فعالان مدنی و سمن های حامی محیط زیست بسیار موثر بوده و به طور قطع پشتیبانی از آن‌ها می‌تواند نقش اثرگذاری در همراهی مردم با برنامه‌ها و سیاست‌های اتخاذشده در این حوزه به ویژه تفکیک زباله از مبدأ داشته باشد که البته در این راستا فعالیت‌های خوبی در استان شکل گرفته است.

نماینده عالی دولت در گیلان ادامه داد: گردشگری همواره به عنوان یکی از مهمترین رویکردهای توسعه استان مدنظر بوده و هست و اشتغال و درآمد برای مردم به دنبال دارد و باتوجه به طبیعت بکر گیلان یکی از مولفه‌های موثر انتخاب مقصد سفر گردشگران محسوب می‌شود.

وی افزود: موضوع پسماند و اثرات مخرب آن یکی از دغدغه های دولت در استان های شمالی به ویژه گیلان است که خوشبختانه در سال گذشته و ماه‌های اخیر تلاش‌های خوبی شکل گرفته و درحال انجام است.

وی به وجود اراده حل مشکل پسماند در سطح ملی و استان اشاره و خاطرنشان کرد: باید سرعت عمل را در جهت تحقق این مهم افزایش دهیم و امیدواریم با به ثمر نشستن این تلاش‌ها شاهد پاکسازی گیلان سرسبز از مشکلات پسماند باشیم.

استاندار گیلان با یادآوری تأکید همیشگی خود مبنی بر اینکه موضوع مدیریت پسماند نیازمند فرهنگ سازی است، گفت: براین باورم در استانی که مردمانی با فرهنگ غنی ، دوستدار پاکیزگی و محیط زیست دارد؛ با انجام فعالیت‌های رسانه‌ای و تبلیغی گسترده‌تر می‌توان اثرگذاری بالایی در این حوزه داشت چراکه نباید در استانی با این قدمت تاریخی و فرهنگ بالا، شاهد مشکلات پسماند و زباله باشیم و معتقدم یکی از دلایل موفقیت در مدیریت کرونا رعایت دستورالعمل‌ها توسط مردم فهیم گیلان است.

وی با بیان اینکه در بحث آموزش مدیریت پسماند و تفکیک زباله از مبدا تلاش های خوبی صورت گرفته اما کافی نیست، گفت: باید با همکاری سمن‌ها و نیز آموزش و پرورش در استفاده از ظرفیت دانش‌آموزان، حرکت های جدی و مستمر شکل گرفته در این زمینه ادامه یابد تا این فرهنگ در جامعه نهادینه گردد.

دکتر زارع بر ضرورت بهره‌گیری از ابزارهای نوین در جهت کاهش تولید زباله و تفکیک از مبدأ تأکید و تصریح کرد: برنامه‌های موفق بسیاری از کشورها در استفاده از پسماند برای تولید انرژی به عنوان الگو می‌تواند علاوه بر کاهش آلودگی محیط زیست و اثرات سوء آن، موجب درآمدزایی و ایجاد اشتغال در کشورمان شود و در این خصوص از سرمایه‌گذاران فعال در این حوزه باید حمایت شود.

وی به گزارش‌های اعلام شده از سوی اعضاء در این جلسه و به نتیجه رسیدن بسیاری از اقدامات طی سال گذشته و ماه‌های اخیر براثر پیگیری‌های مستمر اشاره و اضافه کرد: خوشبختانه اقدامات در حال انجام، امیدواری خوبی ایجاد کرده و توانسته سستی و کاهش فعالیت‌ها در عرصه زیست محیطی و حوزه پسماند طی دهه گذشته را جبران کند.

وی خاطرنشان کرد: اگرچه این تلاش‌ها موجبات رضایت نسبی مردم را فراهم کرده اما برای تحقق مطالبات و رفع مشکلات این حوزه، کارهای بزرگی در پیش داریم که بایستی فعالیت‌ها مضاعف‌تر شود. 

نماینده عالی دولت در گیلان به بازدید یک ماه گذشته (12 تیرماه) خود از مراحل پایانی پروژه تصفیه خانه شیرابه زباله سراوان رشت و اعلام پیشرفت فیزیکی تا ۹۵ درصد پروژه های مرتبط با پسماند در نقاط مختلف استان اشاره و خاطرنشان کرد: با توجه به نگاه‌های ویژه در سطوح ملی؛ باید پیگیری‌ و رصد‌ها استمرار داشته باشد تا پروژه‌ها در موعد مقرر به بهره‌برداری برسد.

وی با اشاره به وعده پیمانکار پروژه تصفیه خانه زباله سراوان و نیز شهرداری رشت درخصوص پروژه تصفیه خانه شیرابه زباله سراوان رشت و ضرورت بهره برداری در زمان مقرر، افزود: جادارد مجدداً از صبوری و همکاری خوب مردم سراوان که طی سال‌های اخیر متحمل دشواری هایی شده اند ، قدردانی کنم.

استاندار گیلان همچنین به نیاز بالغ بر ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل نیروگاه زباله سوز رشت اشاره کرد و گفت: در این خصوص پیگیری‌های لازم برای تخصیص اعتبارات به صورت مستمر در دستورکار است.

وی بر لزوم تشکیل جلسات شهرستانی مدیریت پسماند و ضرورت جذب سرمایه‌گذاران توسط فرمانداران و مدیران دستگاه‌های اجرایی برای فعالیت در حوزه صنایع پاک تأکید و تصریح کرد: جمع‌آوری اصولی و بهداشتی پسماند بیمارستانی، انتقال، بی‌خطرسازی و دفن آن مورد تأکید است که خوشبختانه نگرانی و دغدغه‌ای در این خصوص وجود ندارد و البته باید به صورت مستمر مورد پایش و نظارت قرار گیرد.

دکتر زارع ‌به انجام مطالعات میدانی موثر توسط یکی از مراکز تحقیقاتی ملی پیرامون موضوع پسماند اشاره کرد و افزود: طرح جامع مدیریت پسماند ، نقشه راه ماست و تجمیع محل دفن زباله یکی از موضوعات مهم این نقشه راه است که در حال نیل به این سمت هستیم.

وی همچنین بر ضرورت بهره‌مندی از برنامه‌های ابلاغی در سطح ملی همچون تسهیلات ارزان قیمت سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها برای تأمین ماشین‌آلات مورد نیاز روستایی از جمله جمع‌آوری زباله تأکید کرد و گفت: امیدوارم با فعال‌کردن تعاونی‌های روستایی توسط بخشداران و دهیاران و دریافت درخواست‌ها به زودی شاهد ورود حجم بالایی از ماشین‌آلات به استان باشیم.

در این کارگروه علاوه بر فرماندار شهرستان رشت که حضور داشت؛ فرمانداران لنگرود، رودسر و بندرانزلی نیز از طریق ارتباط تصویری؛ گزارشی از روند انجام پروژه های در دست اقدام حوزه پسماند شهرستان ها ارائه کردند.

استاندار گیلان در جلسه کارگروه مدیریت پسماند تأکید کرد؛ اخبار استاندار اخبار برگزیده جلسه کارگروه مدیریت پسماند استان گیلان به ریاست استاندار خبرنامه استانداری گیلان
تاریخ انتشار Sun, 02 Aug 2020 09:21:15 +0000
عنوان جلسه کارگروه مدیریت پسماند استان گیلان به ریاست استاندار
پیوند خبر پیوند خبر
متن خبر گالری تصویر
تاریخ انتشار Sun, 02 Aug 2020 09:21:15 +0000
عنوان آموزش و آگاهی بخشی ، همچنان مهم ترین اولویت در مقابله با کروناست / بر لزوم استفاده از دروگرهای در اختیار افراد بومی برای برداشت برنج، تأکید داریم / دولت به تقویت بخش سلامت، توجهی جدی دارد / کمک های مومنانه و دستگیری از نیازمندان استمرار یابد
پیوند خبر پیوند خبر
متن خبر

استاندار گیلان آموزش و آگاهی بخشی را همچنان مهم ترین اولویت در مقابله با کرونا دانست و با اشاره به لزوم حساس بودن آحاد جامعه در استفاده از ماسک و رعایت فاصله اجتماعی ، فرا رسیدن فصل برداشت مکانیزه برنج در استان و به دنبال آن ورود ماشین آلات کشاورزی از دیگر استان ها به گیلان را یادآور شد و گفت: به منظور جلوگیری از شیوع بیماری، بر لزوم استفاده از دروگرهای در اختیار افراد بومی، تأکید داریم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان؛ دکتر ارسلان زارع پیش از ظهر امروز(شنبه) در جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا که با حضور مدیران دستگاه های اجرایی و نیز برقراری ارتباط تصویری با فرمانداران برگزار شد؛ با اشاره به بیانات روز گذشته رهبر انقلاب و تأکید معظم له مبنی بر لزوم رعایت معیارها و ضوابط ستاد ملی کرونا ، موارد یادشده را نقشه روشن راه کشور در مبارزه با بیماری عنوان و اظهار کرد: در ماه مبارک رمضان شاهد خلق صحنه های زیبا و ایثارگرانه ای از سوی مردم در سراسر کشور و گیلان سرافراز در کمک به نیازمندان بودیم که به یقین برگرفته از سیره نبوی و سلوک ماندگار مولای متقیان امام علی (ع) است و این حرکت های خداپسندانه با عنوان نهضت احسان و تعاون، در روزهای آتی که عید غدیر را در پیش داریم و همچنین در ماه های محرم و صفر نیز استمرار می یابد.

وی افزود: قرار گرفتن گیلان در مرز هشدار نشانگر آن است که رفتارهایی مطابق با تأکیدات نظام سلامت برای مقابله با کرونا در همه جا در پیش گرفته نشد و مراقبت ها و پروتکل‌های بهداشتی به طور کامل مورد توجه قرار نگرفت؛ در صورتی‌که با توجه به اذعان کارشناسان بهداشتی، ویروس تغییر رفتاری نداشته بلکه باید حساسیت مردم در خصوص رعایت توصیه های بهداشتی دوچندان شود.

استاندار گیلان با یادآوری ابلاغیه هفته گذشته رئیس جمهوری به همه دستگاه های اجرایی مبنی بر نظارت دقیق بر اجرای دستورالعمل های بهداشتی در سازمان های اداری و حاکمیتی کشور ادامه داد: همه اقشار جامعه باید دستورالعمل های بهداشتی را رعایت کنند که در صورت عدم تحقق این مهم ، با متخلفان برخورد می شود  و باید کمیته نظارت در شهرستان ها با مدیریت فرماندان ، فعالیت های نظارتی خود را تشدید کند.

وی همچنین مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا مبنی بر ارائه خدمات در اداره ها و نهادها منوط به استفاده خدمت گیرندگان و خدمت دهندگان از ماسک را یادآور شد و گفت: مردم نیز باید در جامعه نسبت به استفاده از ماسک حساس بوده و بر این بخش نظارت داشته باشند یعنی مردم هم در زمینه ارائه هشدارها و توصیه‌های موکد برای استفاده از ماسک و رعایت فاصله گذاری اجتماعی، مشارکت نمایند.

دکتر زارع بر ضرورت اتخاذ تدابیر لازم از سوی سازمان صمت برای تولید و توزیع ماسک و در دسترس بودن آن تأکید و بیان کرد: اینکه در جلسات متعدد از ضرورت تغییر سبک زندگی با هدف سازگاری با شرایط کنونی کرونا سخن می گویم، ناظر بر موضوعات یادشده بویژه توجه به دستورالعمل‌های بهداشتی بعنوان بخش الزام‌آور در برنامه زندگی کنونی ماست.

وی ادامه داد: از کمیته رسانه و فضای مجازی و نیز صدا و سیما انتظار دارم در تولیدات خود با محوریت تبیین و معرفی سبک جدید زندگی، موضوع تقویت امید و حفظ نشاط و روحیه جامعه را به طور جدی در دستور کار قرار دهند چراکه هنگامی می توانیم به طور اصولی و در چارچوبی معقول و منطقی، به مقابله با کرونا ادامه دهیم که جامعه، دور از اضطراب ، استانداردهای تاییدشده نظام بهداشت را اجرا کند.

وی بر ضرورت بهره گیری از ظرفیت تشکل ها و فضای مجازی برای ترویج دستورالعمل های بهداشتی تاکید کرد و آموزش و آگاهی بخشی را مهم ترین اولویت در مقابله با بیماری دانست.

 استاندار گیلان با اشاره به مصوبه امروز ستاد ملی مقابله با کرونا مبنی بر شروع کار مدارس، مراکز آموزش عالی و حوزه های علمیه از نیمه شهریورماه، به فرمانداران و مدیران دستگاه های اجرایی مرتبط با آموزش، دستور داد نسبت به بررسی و گزارش دهی وضعیت موجود در شهرستان ها برای آغاز فعالیت های آموزشی مطابق با پروتکل های بهداشتی اقدام کنند.

وی حضور معلمان و کادر آموزشی در مدارس مطابق با مصوبه ستاد ملی را الزامی عنوان و اظهار کرد: اگر وضعیت شهری قرمز و کلاس غیرحضوری باشد، معلمان باید در مدارس حضور داشته باشند تا روند آموزش ها را در فضای مجازی ادامه دهند.

دکتر زارع ادامه داد: با توجه به انجام ثبت نام و انتخاب واحد دانشجویان پیش از آغاز شهریورماه ، آنان می توانند در دانشگاه های شهر خود میهمان شوند و یا از مرخصی استفاده کنند که این مسئله در سنوات تحصیلی آنان لحاظ نمی شود.

وی با اشاره به طرح درخواست هایی برای در نظر گرفتن تخفیف اجاره بها در مورد مکان هایی که به عنوان نمونه اداره کل ورزش استان در اختیار قرار داده ، موافقت ستاد استانی مقابله با کرونا در این خصوص را بیان داشت.

وی در بخش دیگری از سخنانش به موضوع برداشت مکانیزه برنج در استان و به دنبال آن ورود ماشین آلات کشاورزی از دیگر استان ها به گیلان اشاره کرد و گفت: بر لزوم استفاده از دروگرهای در اختیار افراد بومی تأکید داریم و لازم است فرمانداران نسبت به پایش مستمر افراد غیربومی که در این بخش فعالیت می کنند، اقدام نمایند.

دکتر زارع تقویت بخش سلامت را یکی از مسائل مهم مورد تاکید عنوان کرد و گفت: طبق بیان امروز رئیس جموری؛ وزارت بهداشت باید در استخدام افرادی که در حوزه مبارزه با کرونا فعالیت کرده اند، اولویت قائل شود.

وی به بانک ها نیز تأکید کرد که در پرداخت تسهیلات کرونا به متقاضیان واجد شرایط، کم کاری نکنند.

استاندار گیلان در خصوص مراسم های ویژه ماه محرم گفت که دستورالعمل این مهم پس از تصویب، به فرمانداران ابلاغ می شود تا به نحو شایسته اجرایی شود.

فرمانداران شهرستان های فومن، تالش و سیاهکل نیز که به صورت ارتباط تصویری در جلسه حاضر بودند؛ گزارشی از وضعیت مدیریت و مقابله با کرونا بیان داشتند.

استاندار گیلان در جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا عنوان کرد؛ اخبار استاندار اخبار برگزیده جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا به ریاست استاندار گیلان خبرنامه استانداری گیلان
تاریخ انتشار Sat, 01 Aug 2020 11:12:29 +0000
عنوان جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا به ریاست استاندار گیلان
پیوند خبر پیوند خبر
متن خبر گالری تصویر
تاریخ انتشار Sat, 01 Aug 2020 11:12:29 +0000
عنوان توسعه اشتغال با حمایت از کارآفرینان پیگیری شود
پیوند خبر پیوند خبر
متن خبر
معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار گیلان گفت: دستگاه ها با حمایت از کارآفرینان مطابق با قوانین، زمینه توسعه اشتغال را فراهم کنند.
 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان؛ کیمیا تنهایی امروز (شنبه) در جلسه کارگروه اشتغال صندوق خرد زنان روستایی که در فرمانداری رشت برگزار شد؛ با تاکید بر لزوم شناسایی کامل زنجیره تامین، تولید و بازاریابی در حوزه های اقتصادی اظهار داشت: دستگاه های متولی  به دنبال  قوانین و راهکارهایی باشند که  موجبات تسهیل روند اشتغالزایی  و حمایت از کارآفرینان را فراهم سازد.
 
وی توجه ویژه به آموزش فعالان عرصه تولید و برنامه ریزی در این زمینه را حائز اهمیت دانست و خاطرنشان کرد: واحدهای تولیدی باید با برندسازی و طراحی زمینه شکوفایی بیش از پیش تولیدات خود را فراهم کنند.
 
تنهایی با تاکید بر لزوم استانداردسازی و برندسازی محصولات و راه اندازی شبکه های فروش آنلاین تصریح کرد: کارآفرینان باید مورد حمایت مالی قرار گیرند تا با نیرویی مضاعف در انجام کار خویش به سوی پیشرفت گام بردارند.
 
معاون استاندار گیلان با ابراز امیدواری در خصوص حل مشکلات پیش روی تولید از طریق همفکری با کارآفرینان گفت: باید با استفاده از همه ظرفیت ها از قبیل در اختیار گذاشتن فضای مناسب و همچنین اعطای تسهیلات حمایتی، شرایط مناسبی برای کارافرینان فراهم شود.
معاون استاندار گیلان در کارگروه اشتغال صندوق خرد زنان رشت بیان داشت؛ اخبار معاونت ها اخبار برگزیده خبرنامه استانداری گیلان
تاریخ انتشار Sat, 01 Aug 2020 10:46:28 +0000
عنوان نشست رئیس و اعضاء شورای مرکزی خانه احزاب گیلان با معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار
پیوند خبر پیوند خبر
متن خبر گالری تصویر
تاریخ انتشار Sat, 01 Aug 2020 10:36:37 +0000
عنوان فعالان سیاسی و اجتماعی، اقدامات انجام شده برای مقابله با کرونا را تشریح کنند
پیوند خبر پیوند خبر
متن خبر

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گیلان به احزاب، فعالان سیاسی و اجتماعی تأکید کرد که اقدامات انجام شده در کشور در خصوص مدیریت و مقابله با کرونا را برای عموم جامعه تبیین و تشریح کنند.

 به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری گیلان؛ محمود قاسم‌نژاد در دومین نشست با رئیس و اعضاء شورای مرکزی خانه احزاب گیلان در سال‌جاری اظهار داشت: دولت تدبیر و امید معتقد به تسهیل و تعمیق فعالیت احزاب و تشکل‌های سیاسی و مدنی است و مدیران استانی و شهرستانی نیز بر اجرای این امر اهتمام دارند.

وی با بیان اینکه تشکل‌های مدنی و احزاب حلقه ارتباطی بین مردم و مسئولان هستند، افزود: یافتن راه حل مشکلات و مسائل مردم در حوزه های مختلف سیاسی ، اقتصادی اجتماعی و فرهنگی و نیز انعکاس آن در جهت پیگیری ، ویژگی مهم احزاب است.

قاسم نژاد از تلاش های خانه احزاب و فعالان سیاسی استان در دوران دشوار همه‌گیری ویروس کرونا قدردانی کرد و با بیان اینکه در نظام جمهوری اسلامی ایران مردم نقشی اساسی و محوری دارند؛ از احزاب ، فعالان سیاسی و اجتماعی خواست با تبیین و تشریح فعالیت‌های عمومی کشور به ویژه مقابله با تحریم‌های غیرقانونی آمریکا و مدیریت مشکلاتی همچون شیوع کرونا در جلسات‎شان، حامی نظام اسلامی و دولت برای عبور از شرایط کنونی باشند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گیلان هدف از همراهی فرمانداران در نشست با خانه احزاب استان را آشنایی هرچه بیشتر آنان با ظرفیت های این خانه عنوان کرد و افزود: فرمانداران سراسر استان آمادگی کامل برای بسط و گسترش فعالیت احزاب و ایجاد دفاتر نمایندگی احزاب در حوزه ماموریت های خود را دارند.

در این نشست فرمانداران شهرستان های رشت ، رضوانشهر و ماسال حضور داشتند و نظرات خود در حوزه تعامل با احزاب سیاسی را بیان داشتند. اعضای خانه احزاب استان نیز دغدغه ها و دیدگاه های خود در حوزه های سیاسی و اجتماعی را مطرح کردند.

معاون استاندار گیلان در نشست با اعضای خانه احزاب استان تأکید کرد؛ اخبار معاونت ها اخبار برگزیده نشست رئیس و اعضاء شورای مرکزی خانه احزاب گیلان با معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خبرنامه استانداری گیلان
تاریخ انتشار Sat, 01 Aug 2020 10:34:13 +0000
وزارت کشور
عنوان آخرین جلسه دو سال نخست ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور برگزار شد/ رحمانی فضلی: هیچ رسانه‌ای از سوی ستاد تعطیل نشد/ رسانه ها ضمن هماهنگی و همکاری با ستاد همواره به توصیه‌ها توجه داشتند/ بیش از ۷۰ درصد سیاست ها و مصوبات ستاد مبتنی بر پیشگیری بوده‌است/ بیش از هزار مصوبه در دوسال فعالیت ستاد/ ادعاهای مطروحه درخصوص قرارداد ایران و چین یکی از مصادیق تحریف در تصویر سازی برای افکار عمومی است
پیوند خبر پیوند خبر
متن خبر وزیر کشور تاکید کرد: همه تلاش کنیم با اولویت پیشگیرانه در  مسائل اقتصادی بتوانیم فضا را به گونه ای پیش ببریم که مانع سوءاستفاده و بهره برداری رسانه های خارجی و معاندین از فضای اقتصادی کشور شویم.
تاریخ انتشار Tue, 04 Aug 2020 11:34:14 GMT
عنوان نشست بررسی روند اجرای آيين‌نامه ورود كالا توسط ملوانان شناورهاي دريايي سنتي با ظرفیت کمتر از 500 تن در وزارت کشور/ تاکید دین پرست بر شناسایی موانع اجرای آیین نامه مصوب دولت، بر خورد جدی با تعلل کنندگان و ارائه پیشنهادات اصلاحی
پیوند خبر پیوند خبر
متن خبر نشست بررسی روند اجرای آيين‌نامه ورود كالا توسط ملوانان شناورهاي دريايي سنتي با ظرفیت کمتر از 500 تن، صبح امروز 14 مردادماه، با حضور دین پرست معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزارت کشور، استانداران بوشهر، خوزستان، سیستان و بلوچستان و هرمزگان و معاون هماهنگی و نظارت اقتصادی و زیر بنایی معاون اول رئیس جمهور، همچنین نمایندگان دستگاههای مسئول در اجرای این آیین نامه در سالن پیامبر اعظم(ص)  وزارت کشور برگزار شد.
تاریخ انتشار Tue, 04 Aug 2020 11:34:13 GMT
عنوان وزارت كشور جايگاه ميان داري در اجراي برنامه هاي كلان حاكميتي دارد
پیوند خبر پیوند خبر
متن خبر جواد ناصريان معاون توسعه مديريت و منابع وزارت كشور با اشاره به اينكه وزارت كشور محور اجراي تصميمات و برنامه هاي نظام و دولت است؛ گفت: وزارت كشور كار تدوين و آماده سازي برنامه هفتم توسعه را با هدف كمك به توسعه و آباداني كشور آغاز كرده است.
تاریخ انتشار Tue, 04 Aug 2020 11:33:33 GMT
عنوان دستورالعمل شعب و دفاتر نمايندگي تشكل هاي مردم نهاد بررسي شد/ موافقت با درخواست اولیه تشکیل 6 تشکل مردم نهاد
پیوند خبر پیوند خبر
متن خبر
تاریخ انتشار Tue, 04 Aug 2020 11:33:32 GMT
عنوان ضرورت ایجاد بسترهای فضای مجازی استان برای شروع سال تحصیلی در شرایط کرونایی
پیوند خبر پیوند خبر
متن خبر استاندار ایلام در دیدار با وزیر آموزش و پرورش گفت: ایجاد بسترهای فضای مجازی استان برای شروع سال تحصیلی در شرایط کرونایی ضرورت دارد.
تاریخ انتشار Tue, 04 Aug 2020 09:35:41 GMT
عنوان ارزیابی وزیر کشور از دوره 2 ساله فعالیت ستاد اطلاع رسانی وتبلیغات اقتصادی و شرایط افکار عمومی/ رحمانی فضلی: مبنای تشکیل ستاد هماهنگی میان رسانه و دستگاههای اجرایی اقتصادی و تحقق تلقی واقع بینانه افکار عمومی از شرایط اقتصادی کشور بود/ بیان مشکلات برای افکار عمومی، هیچ تلازمی با تصویر سازی از دوگانگی، چندگانگی، دعوا و اختلاف ندارد/انتقادات باید منصفانه و کارشناسانه باشد و همه نیز بتوانند از خود دفاع کنند/ بزرگترین تحریف ناامید کردن مردم است/ همراهی مردم، حمایت رهبری و تلاش دولت موجبات حفظ ثبات در جامعه است/ تأکید بر نظارت بیشتر بر بازار و قیمت کالاها به خصوص در کالاهای برخوردار از ارزهای دولتی و همکاری رسانه ها در این نظارت
پیوند خبر پیوند خبر
متن خبر وزیر کشور با تاکید بر اینکه همواره نگاه پیشگیرانه به مسائل داشتیم، گفت: اصل و مبنای تشکیل ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی ایجاد هماهنگی میان رسانه ها و دستگاههای اجرایی و اقتصادی مختلف بود تا علاوه بر بهبود شرایط اقتصادی در جامعه، تلقی و نگاه مردم و افکارعمومی نسبت به شرایط اقتصادی واقع بینانه شود.
تاریخ انتشار Tue, 04 Aug 2020 07:58:26 GMT
عنوان برگزاری جلسه شورای معاونین مرکز حراست در سازمان ثبت احوال/ شوشتری: حراست ها باید از باب صیانت از سرمایه ها عمل کنند/ تاکید بر نظارت بیشتر حراست در موضوعات مالی، اخلاقی در محیط های اداری
پیوند خبر پیوند خبر
متن خبر نشست شورای معاونین مرکز حراست سازمان ثبت احوال با حضور شوشتری رئیس مرکز حراست کشور برگزار شد.
تاریخ انتشار Tue, 04 Aug 2020 07:58:26 GMT
عنوان نظارت بر رعايت پروتکل‌هاي بهداشتي در چهارمحال و بختياري تشديد شود
پیوند خبر پیوند خبر
متن خبر استاندار چهارمحال و بختياري با اشاره به شيوع ويروس کرونا گفت: نظارت بر رعايت صحيح پروتکل‌هاي بهداشتي در اصناف، ادارات،بانکها، نهادها و مراسمات جشن و ترحيم در استان تشديد شود.
تاریخ انتشار Tue, 04 Aug 2020 06:53:29 GMT
عنوان حمید حلاج مقدم به سمت فرماندار شهرستان فردوس منصوب شد
پیوند خبر پیوند خبر
متن خبر دکتر عبدالرضا رحمانی فضلی وزير كشور در حكمي حمید حلاج مقدم را به سمت فرماندار شهرستان فردوس منصوب كرد.
تاریخ انتشار Tue, 04 Aug 2020 05:20:54 GMT
عنوان هوشنگ عباسقلی زاده به سمت فرماندار شهرستان رودبار منصوب شد
پیوند خبر پیوند خبر
متن خبر دکتر عبدالرضا رحمانی فضلی وزير كشور در حكمي هوشنگ عباسقلی زاده را به سمت فرماندار شهرستان رودبار منصوب كرد.
تاریخ انتشار Tue, 04 Aug 2020 05:14:44 GMT
عنوان اولين جلسه هماهنگي تدوين برنامه هفتم توسعه در حوزه ماموريت هاي وزارت كشور برگزار شد
پیوند خبر پیوند خبر
متن خبر
تاریخ انتشار Tue, 04 Aug 2020 05:08:30 GMT
عنوان پیشنهاد وزارت کشور برای تبلیغات مجازی نامزدهای مرحله دوم انتخابات مجلس
پیوند خبر پیوند خبر
متن خبر معاون سیاسی وزارت کشور نگرانی وزارت بهداشت درباره برگزاری تجمعات در تبلیغات دومین مرحله یازدهمین دوره انتخابات مجلس را دغدغه بجایی دانست و گفت: وزارت کشور پیشنهاد کرده تبلیغات در فضای مجازی برگزار شود که در صورت نداشتن منع قانونی و تایید شورای نگهبان، تبلیغات نامزدها از میدانی به فضای مجازی متتقل می‌شود.
تاریخ انتشار Tue, 04 Aug 2020 05:08:29 GMT
عنوان یکصد و سی و سومین جلسه شورای اجتماعی کشور برگزار شد/ اصلاح و تصویب آیین نامه کودکان کار خیابانی در صحن شورا/ وزیر کشور: مراکز مشاوره قبل و حین ازدواج توانستند موفق عمل کنند/ عمده کودکان کار خیابانی به مهاجران افغانستانی مربوط می شود/ مقرر شد دستگاههای اجتماعی همه ظرفیت خود را به کار بگیرند تا امسال، محرم متفاوتی داشته باشیم/ تاکید بر استمرار کمک های مومنانه در ماه محرم و پس از آن/ به همکاری همه مردم نیاز داریم تا پروتکلها واقعا رعایت کنند تا بعد از پایان محرم و عزاداری ها، عزادار عزیزان خود به خاطر شیوع کرونا نباشند
پیوند خبر پیوند خبر
متن خبر وزیر کشور با اشاره به پیش رو بودن ماه محرم و برگزاری مراسم عزاداری اظهار کرد: مقرر شد که دستگاه های اجتماعی همه ظرفیت خود را به کار بگیرند تا امسال، محرم متفاوتی داشته باشیم و ضمن اینکه مردم عزیز پروتکلهای بهداشتی را رعایت می کنند و از سلامتی شان صیانت می شود، بتوانیم مراسم را به نحو احسن برگزار کنیم.
تاریخ انتشار Tue, 04 Aug 2020 04:55:41 GMT
عنوان کم چالش‌ترین و سالم‌ترین انتخابات در دولت دوازدهم برگزار شد/ ساخت و به کارگیری 58 هزار دستگاه احراز هویت الکترونیک
پیوند خبر پیوند خبر
متن خبر رئیس ستاد انتخابات وزارت کشور مطرح کرد: بر اساس مؤلفه‌های اجرایی و مدیریتی، برگزاری انتخابات دوم اسفند 98 فصل جدیدی از نهاد تنومند انتخابات در نظام جمهوری اسلامی ایران را رقم زد؛ چنان که در حوزه های امنیت و سلامت، انتخابات بدون کم ترین چالش برگزار شد.
تاریخ انتشار Tue, 04 Aug 2020 04:55:40 GMT
عنوان پاسخ مرکز مدیریت عملکرد بازرسی و امور حقوقی وزارت کشور به ادعای کاملاً خلاف واقع یک سایت خبری/ استقلال کمیسیون ماده 99 از سیاست های عمده وزارت کشور است
پیوند خبر پیوند خبر
متن خبر برخورد جدی با ساخت و سازهای غیر مجاز از طریق بازرسی های موردی و موضوعی و پیگیری اجرای مصوبات کمیسیون های ماده 99 در استانها خصوصاً احکام قلع و قمع به طور جدی از سوی وزارت کشور دنبال می شود.
تاریخ انتشار Mon, 03 Aug 2020 16:10:41 GMT
عنوان در تولید مواد و قطعات استراتژیک باید به خود کفایی برسیم
پیوند خبر پیوند خبر
متن خبر
تاریخ انتشار Mon, 03 Aug 2020 11:24:52 GMT
عنوان وزارت کشور با تمام توان برای رفع مشکلات سیستان و بلوچستان تلاش خواهد کرد
پیوند خبر پیوند خبر
متن خبر معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزارت کشور گفت: وزارت کشور با تمام وجود و توان خود برای حل مشکلات سیستان و بلوچستان تلاش خواهد کرد.
تاریخ انتشار Mon, 03 Aug 2020 10:06:01 GMT
عنوان همکاری و همدلی و هماهنگی بسیار ارزشمندی در استان در مقابله با بیماری کرونا ایجاد شده که بسیار ارزشمند است
پیوند خبر پیوند خبر
متن خبر قاسم سلیمانی دشتکی در سی و دومین جلسه ستاد استانی کرونا با حضور معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار داشت: رعایت مردم در ماه های اسفند تا خرداد مطلوب و قابل تقدیر بود اما با کاهش یافتن میزان ابتلا و مرگ و میرها در استان، مردم نیز در رعایت پروتکل های پیشگیرانه سهل انگاری کردند و همین امر موجب طغیان بیماری در تیرماه شد.
تاریخ انتشار Mon, 03 Aug 2020 09:46:13 GMT
عنوان مسئولان روستایی نسبت به رعایت پروتکل های بهداشتی و آگاه‌سازی مردم اقدام کنند
پیوند خبر پیوند خبر
متن خبر حسین زادگان با اشاره به اینکه شاهد شیوع ویروس کرونا در روستاهای ییلاقی استان هستیم، عنوان کرد: تمامی مسئولان روستایی و عشایری مازندران باید نسبت به رعایت پروتکل های بهداشتی و آگاه‌سازی مردم اقدام کنند. ‎
تاریخ انتشار Mon, 03 Aug 2020 09:25:43 GMT
عنوان استاندار گلستان: رعایت پروتکل های بهداشتی و سختگیری ها برای رسیدن استان به وضعیت سفید است
پیوند خبر پیوند خبر
متن خبر استاندار گلستان ضمن تقدیر از مردم فهیم استان و کادر پزشکی تلاشگر اظهار کرد: هدف از سخت گیری ها و تاکید بر اجرای پروتکل های بهداشتی رسیدن استان به وضعیت سفید و خروج از وضعیت قرمز است.
تاریخ انتشار Mon, 03 Aug 2020 08:24:33 GMT
پیام سال
سال 1399، سال جهش تولید گرامی باد
پیوند های تصویری
دفتر مقام معظم رهبری ریاست جمهوری اسلامی ایران وزارت آموزش و پرورش سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور استانداری گیلان اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان سازمام نظام مهندسی ساختمان گیلان دانشگاه گیلان داشگاه آزاد اسلامی واحد رشت سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گیلان
ارتباط با ما

نشانی: رشت خیابان سعدی پیچ سعدی اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان گیلان

کدپستی:  4157679186
شماره تماس اداره کل:  01332120039-01332129283-01332129002-01332122898

شماره فاکس:01332123581

آخرین به‌روزرسانی: 1399/05/08
تمامی حقوق این تارنما متعلق به اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان گیلان می باشد