Aa
سرویس های کاربردی
پیوندهای مفید
سامانه تدارکات الکترونیکی دولت اتوماسیون اداری فیش حقوقی
نشریه خیرین مدرسه ساز
نشریه خیرین مدرسه ساز
نشریه روابط عمومی
نشریه روابط عمومی
آمار بازدید سایت
بازدید امروز:
3
بازدید هفته:
1617
بازدید ماه:
6643
بازدید کل:
74060
اخبار سایت
رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور: بیش از ۸۰ درصد مدارس کشور در برابر وقوع زلزله ایمن هستند

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور در آیین «روز ملی ایمنی در برابر زلزله و کاهش اثرات بلایای طبیعی» در مدرسه خیری «زرین تاج ناصری» تهران گفت: ۸۰.۵ درصد فضاهای آموزشی کشور از استاندارد و ایمنی مطلوبی در برابر وقوع زلزله برخوردار هستند.

به گزارش روابط عمومی به نقل ازمرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، مهراله رخشانی‌مهر در مراسم «روز ملی ایمنی در برابر زلزله و کاهش اثرات بلایای طبیعی»، که همزمان با افتتاح آموزشگاه خیری «زرین تاج ناصری در محل این مدرسه برگزار شد، ضمن اشاره به اهمیت موضوع ایمنی در برابر زلزله، گفت: در چند سال اخیر و در این دوره کاری با اتفاقات و سوانح طبیعی متعددی روبه رو شدیم، از جمله زلزله‌های پیاپی که تقریبا هر ساله داشتیم و وقوع سیلاب های گسترده سال ۱۳۹۸ در چند استان که آسیب‌هایی را به تاسیسات و زیرساخت‌های مختلف وارد کرد.

وی با بیان این که ساختمان مدارسی که در دو دهه اخیر ساخته شده بودند، مقاومت مطلوبی در برابر این حوادث داشتند، گفت: آسیب‌ها و خسارات وارده به کاربری های آموزشی مربوط به ساختمان‌هایی بود که از پیش در نوبت تخریب و بازسازی قرار داشتند.
رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور به آغاز برنامه تخریب و بازسازی فضاهای آموزشی فرسوده و غیر استاندارد بعد از وقوع زلزله بم اشاره کرد و افزود: این طرح با همکاری پژوهشگاه بین المللی زلزله شناسی و دانشگاه صنعتی شریف اجرا شد و تا سال ۱۳۹۵، در حدود ۷۰ درصد مدارس کشور ایمن شد.
رخشانی‌مهر ادامه داد: پس از آن نیز تا پایان سال ۱۳۹۹ همگام با احداث فضاهای جدید با بازسازی و مقاوم سازی واحدهای فرسوده، ۸۰.۵ درصد فضاهای آموزشی کشور از استاندارد و ایمنی مطلوبی برخوردار شدند.
معاون وزیر آموزش و پرورش با اشاره به این که در استاندارد ۲۸۰۰ که «آیین نامه طراحی ساختمان‌ها در برابر زلزله» است، ساختمان ها و تاسیسات شهری و روستایی در ۴ طبقه دسته بندی شده اند، تصریح کرد: قرار گرفتن مدارس در رده ابنیه با اهمیت زیاد، نشانه توجه و تاکید بر درجه اهمیت فضاهای آموزشی و تربیتی است.
وی همچنین با اشاره به این که استحکام مدارس در برابر زلزله ها موجب شد از فضاها و ساختمان مدارس به عنوان پایگاه اسکان موقت، استقرار نیروهای امدادی و محل مدیریت بحران استفاده شود،این مهم را نشانه اعتماد به پایداری و استحکام مدارس و عملکرد خوب همکاران و مهندسان سازمان نوسازی مدارس برشمرد.
رخشانی‌مهر همچنین به رشد سرانه فضای آموزشی استان کرمانشاه پس از زلزله اشاره کرد و گفت: مهر ۱۳۹۸ توانستیم بحران زلزله کرمانشاه را با بازسازی فضاهای آسیب دیده و بهره برداری از پروژه‌های جدید خاتمه دهیم به نحوی که از ۱۰۰۰ کلاس درس بهره برداری شد و سرانه فضای آموزشی این استان از ۵.۷ متر مربع به ۶.۴متر مربع افزایش یافت.
معاون وزیر آموزش و پرورش ضمن تقدیر از همراهی ارزنده خیرین مدرسه ساز در هنگام وقوع رخدادها و مشکلات حادث شده، بیان کرد: به برکت وجود و مشارکت خیرین مدرسه ساز دغدغه تامین منابع را نداشتیم و توانستیم با سربلندی از این مشکلات عبور کنیم.

تعداد بازدید: 101 تاریخ و زمان ثبت: 1400/10/0611:26:41
پیام سال
سال 1400 سال تولید ،پشتیبانی ها و مانع زدایی ها گرامی باد
طرح آجر به آجر
پویش ملی «به رنگ مدرسه»
پیوند های تصویری
دفتر مقام معظم رهبری ریاست جمهوری اسلامی ایران وزارت آموزش و پرورش سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور استانداری گیلان اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان سازمام نظام مهندسی ساختمان گیلان دانشگاه گیلان داشگاه آزاد اسلامی واحد رشت سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گیلان
ارتباط با ما

نشانی: رشت خیابان سعدی پیچ سعدی اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان گیلان

کدپستی:  4157679186
شماره تماس اداره کل:  01332120039-01332129283-01332129002-01332122898

شماره فاکس:01332123581

آخرین به‌روزرسانی: 1400/11/07
تمامی حقوق این تارنما متعلق به اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان گیلان می باشد