دبستان زنده یاد سید رضا فلاح علیدوست در رودبنه افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی ؛ دبستان زنده یاد سیدرضا فلاح علیدوست که به همت سیدمرتضی فلاح علی دوست و با مشارکت اداره کل نوسازی، تجهیز و توسعه مدارس گیلان بازسازی و تعمیر اساسی شده بود باحضور مهندس دقیق مدیر کل محترم نوسازی مدارس استان گیلان،محمدرضا جعفری مدیرعامل محترم جامعه خیرین مدرسه‌سازکشور، نادر جهان آرای، مدیر کل آموزش و پرورش گیلان ،غضنفری فرماندار،نیکفر نمایند مجلس شورای اسلامی ،میر مسعودی رئیس مجمع و یعقوبی مدیرعامل مجمع خیرین مدرسه ساز استان گیلان و مسولین شهر رودبنه و استان افتتاح وبه بهره برداری رسید.

مهندس دقیق در این آئین باشکوه با بیان مطالبی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره دکتر حافظی بزرگ‌مرد مدرسه‌ساز ایران تاکید نمود: امروز همه ما وظیفه داریم ااندیشه های مرحوم حافظی  را در کشورتوسعه و تقویت کنیم.

 وی خطاب به خیر مدرسه ساز سیدمرتضی فلاح علی دوست  افزود: شما با اقدام ارزشمند خود نام فرزند عزیز خود را  در تاریخ تعلیم و تربیت ماندگار نمودید.

مهندس دقیق با اشاره به اینکه باید نام و یاد این شخصیت بزرگ در یادها باقی بماند،اذعان داشت: باید ازسیره مرحوم حافظی الهام گرفت و  امیدواریم راه مقدس آن مرحوم  در عرصه نهادینه کردن کار خیر همچنان ادامه یابد .

وی ضمن تشکر از از زحمات ارزشمند خیرین محترم مدرسه ساز یادآور شد: خیرین محترم با احداث 256 پروژه با 1189 کلاس درس اقدامات ماندگاری را در استان گیلان به یادگار گذاشتند.

مدیرکل نوسازی مدارس استان گیلان به پروژه های افتتاحی مهرماه امسال اشاره کرد و بیان داشت: از 29 پروژه تحویلی مهر ماه 18 پروژه با 67 کلاس درس را خیرین محترم احداث و همزمان با آغاز بهار علم و دانش تقدیم دانش آموزان عزیز می نمایند.

وی با پرداختن به اینکه در حال حاضر ۵4 پروژه مشارکتی را در دست احداث داریم تصریح نمود: انجام کار خیر ، امری ماندگار و خداپسندانه و از باقیات صالحات است که توسط انسان‌هایی وارسته انجام می شود.

 در ادامه سیدمرتضی فلاح علیدوست (خیّر) نیز در سخنانی کوتاه و پراحساس ضمن ابراز خرسندی از انجام کار خیر مدرسه سازی یادآور شد:اگر سال گذشته در همین روزها، شوک خبر فوت ناگهانی «سید رضا» بزرگترین غم و ناراحتی  را به زندگی من، مادر و خواهر «سید رضا» وارد کرد؛ بدون اغراق امروز شیرین ترین لحظه و ساعات زندگیم را است که سرپرست 155 سیدرضا هستم و می توانم به آنها خدمت کنم.

در ادامه این مراسم محمدرضا جعفری مدیرعامل جامعه خیرین مدرسه‌ساز ،میرغضنفری فرماندار شهرستان لاهیجان، جهان آرای مدیر کل آموزش و پرورش استان، میرمسعودی و یعقوبی رئیس و مدیر عامل مجمع خیرین مدرسه ساز استان گیلان در سخنرانی های کوتاه خود با خطاب قرار دادن جناب علیدوست و خانواده ایشان  از این خانواده نیکوکار که تصمیم گرفته اند برای گرامیداشت یاد و نام جوان درگذشته خود، مدرسه سازی را پیشه کنند تقدیر و  تشکر کردند وآن را یادآور سرگذشت و مسیر زندگی «دکتر محمدرضا حافظی» دانستند.

شایان ذکر است دبستان سید رضی رودبنه با 6کلاس درس و سالن اجتماعات، نیازمند تعمیرات اساسی بود که در سال جاری با  مشارکت و نظارت اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیزمدارس استان و  به همت خیر ارجمند سید مرتضی فلاح علیدوست با اعتباری بالغ بر هشتصد میلیون تومان به صورت کامل بازسازی شد.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
روابط عمومی

روابط عمومی اداره کل نوسازی ، توسعه و تجهیز استان گیلان

nosazimadaresgil.ir

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.