رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور: اختصاص2 هزار و 700 میلیارد برای تکمیل پروژه های نیمه تمام مشارکتی در لایحه بودجه 99


رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور:  اختصاص2 هزار و 700 میلیارد برای تکمیل پروژه های نیمه تمام مشارکتی در لایحه بودجه 99
معاون وزیر آموزش و پرورش  و رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور گفت: اختصاص دو هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان توسط دولت در لایحه بودجه 99 برای تکمیل پروژه های نیمه تمام مشارکتی بی سابقه بوده است.
به گزارش روابط عمومی، دکتر مهرالله رخشانی مهر روز پنجشنبه در جمع اعضای هیات مدیره مجمع خیرین مدرسه ساز استان گیلان در رشت افزود: اگر معادل این عدد را خیرین مشارکت کنند، سقف مشارکت خیرین با دولت به پنج هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان می رسد.
وی با بیان اینکه در سال ۹۶ ردیف اعتبار خیرین مدرسه ساز ۲۰۰ میلیون تومان بود، اظهار کرد: تخصیص این اعتبار تا دی ماه همان سال صفر بود که با پیگیری های انجام شده در پایان سال ۹۶، توانستیم تخصیص را به ۱۰۰ درصد برسانیم.
رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور خاطر نشان کرد: در سال ۹۷ ردیف اعتبار خیرین مدرسه ساز حدود ۴۶۵ میلیارد تومان با ۱۱۰ درصد تخصیص بود و در سال ۹۸ ، یک هزار میلیارد تومان دولت در پروژه های خیرساز برای خود اعتبار در نظر گرفت که کامل تخصیص داده شد.
وی با بیان اینکه با پیگیری های انجام شده با رئیس جامعه خیرین مدرسه ساز و ارتباط با دکتر محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور توجه ویژه ای به برنامه های خیرساز شده است، اضافه کرد: مقرر شد تا در سال ۹۹ سهم دولت را در پروژه های خیرساز به دو هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان برسانند.
رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور بیان داشت: دو هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان برای این ردیف پروژه های مشارکتی؛ خوب و بی سابقه است و اگر خیرین نیز به همین میزان مشارکت کنند، تحولی در پروژه های نیمه تمام خیرین اتفاق می افتد.
وی در بخش دیگری از سخنانش درباره موضوع انشعابات مربوط به پروژه های خیرساز بیان داشت: در پروژه های ملی هزینه انشعابات را از محل اعتبارات پروژه پرداخت می کنیم، اما در پروژه هایی که ۱۰۰ درصد توسط خیرین پرداخت می شود، نمی توانیم مبلغ مربوط به انشعابات را تامین کنیم ضمن اینکه خیرین هم تمایلی به این کار ندارند، در این باره مصوبه ای ارائه شد تا پروژه خیرساز برای هزینه انشعاب آب، برق و.. معاف شوند که امیدواریم در صحن علنی مجلس شورای اسلامی نیز رای آورد.
رخشانی مهر با اشاره به نقش مهم و تاثیرگذار خیرین در توسعه فضاهای آموزشی در کشور،  ضمن قدردانی از آنان اظهار داشت: ۱۵ ماه مبارک رمضان همزمان با میلاد امام حسن مجتبی (ع) به نام روز ملی تکریم خیرین نامگذاری شده است.
وی با تشریح برگزاری برنامه هایی در رابطه با خیرین و این که درهای بسته به نام خیرین برای ما باز است، تصریح کرد: همایش ملی تکریم خیرین مدرسه ساز چهار، پنج سالی برگزار نشده بود اما سال گذشته نسبت به برگزاری این همایش اقدام کردیم و برنامه ریزی هایی نیز در این باره برای سال آینده داریم.
وی در ادامه با اشاره به مشارکت دانشجویان و دانش آموزان متوسطه دوم به عنوان نیروهای جهادی در مدرسه سازی اظهار داشت: با هماهنگی سازمان بسیج سازندگی همایش افراد جهادی را برگزار می کنیم که در موضوع مدرسه سازی مشارکت می کنند.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
روابط عمومی

روابط عمومی اداره کل نوسازی ، توسعه و تجهیز استان گیلان

nosazimadaresgil.ir

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

اطلاعات آماری

مدرسه ایمن

مدرسه ایمن

ارديبهشت 10, 1398 نشریات