بهمن 02, 1398

بسیج اداره کل نوسازی مدارس استان گیلان برای آغاز مهری باشکوه در گیلان

 به گزارش روابط عمومی مهندس  علی دقیق مدیر کل محترم نوسازی مدارس استان گیلان همزمان با بازگشایی مدارس  و آغاز بهار علم و دانش و هفته دفاع مقدس دبستان در گفتگو با روابط عمومی ضمن تبریک آغاز سالتحصیلی جدید و گرامیداشت هفته دفاع مقدس از بسیج اداره کل نوسازی مدارس استان برای آغاز مهری باشگوه در گیلان خبر داد.

مهندس دقیق تصریح نمود با همه ظرفیت‌ها و امکانات بسیج شده ایم تا مهری باشکوه برای دانش آموزان و آینده سازان این مرز و بوم رقم بخورد.

وی با بیان اینکه استان از لحاظ استانداردسازی گرمایشی عملکرد و کارنامه بسیار مطلوبی دارد، گفت: استاندارد سازی تجهیزات گرمایشی و مقاوم سازی فضا‌های آموزشی در اولویت کاری ما قرار دارد..

مهندس دقیق با بیان اینکه در حال حاضر 137 مدرسه استان گیلان در مناطقی که از نعمت گاز طبیعی برخوردار نیستند قرار دارند عنوان کرد: امیدواریم تا پایان سال بتوانیم تمام بخاری‌های نفتی مدارس گیلان را حذف کرده و به تجهیزات گرمایشی استاندارد مجهز کنیم.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس گیلان، از وجود بخاری‌های گازی غیر ایمن در استان خبر داد و گفت: در حال حاضر ۶۵ مدرسه با ۳۲۹ کلاس درس در استان وجود دارد که با بخاری‌های گازی غیر ایمن برای گرمایش دانش آموزان استفاده می‌شود.

وی با بیان اینکه ۲۴۴ مدرسه با هزار ۷۴۷ کلاس درس دارای شوفاژ فرسوده گازی هستند افزود: تعداد مدارس دارای شوفاژ گازوئیلی فرسوده استان نیز به ۶ مدرسه با ۱۸ کلاس درس است.مهندس دقیق به شعار کلاس گرم، مدرسه ایمن اشاره کرد و گفت: کلاس گرم، مدرسه ایمن شعاری است که به صورت جدی در حال پیگیری هستیم تا خدای نکرده شاهد حوادث ناگوار نباشیم.وی با بیان اینکه اغلب مدارس ناایمن در مناطق کوهستانی و صعب العبور وجود دارد، افزود: استانداردسازی تجهیزات گرمایشی و مقاوم سازی فضا‌های آموزشی تعدادی از مدارس در حال اجراست و مابقی مدارس ناایمن نیز به محض تامین اعتبارات انجام می‌شود.مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز استان گیلان، از شناسایی مدارس، خشتی، چوبی و کانکسی در مناطق کوهستانی، صعب العبور و عشایری خبر داد و گفت: برای نوسازی و مقام سازی مدارس، در تلاش هستیم تا مدارس، خشتی، چوبی و کانکسی را از چرخه آموزشی حذف و به جای آن ساختمان‌های آموزشی استاندارد با تجهیزات مناسب احداث کنیم.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
آخرین ویرایش در دوشنبه, 01 مهر 1398 13:59
روابط عمومی

روابط عمومی اداره کل نوسازی ، توسعه و تجهیز استان گیلان

nosazimadaresgil.ir

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

اطلاعات آماری

مدرسه ایمن

مدرسه ایمن

ارديبهشت 10, 1398 نشریات