بهمن 02, 1398

بازدید شهرستانی مدیر کل نوسازی مدارس استان گیلان

در راستای اجرای بخشنامه سفر مدیران کل استان به شهرستان ها ؛حضور مدیران کل نوسازی مدارس و آموزش و پرورش در سیاهکل
در راستای اجرای بخشنامه سفر مدیران کل استان به شهرستان ها و مسائل و مشکلات حوزه آموزش و پرورش شهرستان سیاهکل با حضور مدیران کل نوسازی مدارس و آموزش و پرورش استان گیلان در فرمانداری شهرستان سیاهکل مورد بررسی قرار گرفت.
به گزارش روابط عمومی،در راستای اجرای دستور استاندار محترم گیلان مبنی بر سفر هفتگی مدیران کل دستگاههای اجرایی به شهرستانها مهندس دقیق مدیرکل محترم نوسازی،توسعه و تجهیز مدارس استان گیلان  به همراه مهندس صادقی سرناظر پروژه های شرق گیلان  و مهندس شاقلانی ناظر پروژه های شرق گیلان طی سفر یکروزه به شهرستان سیاهکل در دیدار با محمود صوفی فرماندار  این شهرستان  و دکتر جهان آرای مدیر کل آموزش و پرورش استان که در محل دفتر فرماندار انجام گرفت،به بررسی مسائل و مشکلات حوزه آموزش و پرورش شهرستان سیاهکل پرداختند.
مهندس دقیق با بیان اینکه تامین فضاهای ایمن رسالت مهم ما در مقابل آینده سازان این کشور است،تصریح نمود:با تمام توان در راستای این رسالت  و تامین زیرساخت‌ها و امکانات آموزشی ایمن و مناسب تلاش می کنیم.
وی با بیان اینکه تامین فضاهای ایمن از دغدغه های نوسازی مدارس کشور می باشد اذعان داشت: تامین فضاهای آموزشی ایمن و مناسب نیازمند توجه ویژه می باشد.
مدیرکل نوسازی مدارس استان گیلان تصریح نمود:سازمان نوسازی در تلاش است تا به ترتیب مدارس خشتی‌گلی، چوبی،سنگی و کانکسی را حذف و به جای آن ساختمان آموزشی استاندارد احداث کند.
کد دار نمودن پروژه های استانی از جمله مواردی بودکه مدیر کل نوسازی مدارس استان نسبت به آن تاکید کرده و افزود:انتظار دارم فرماندارمحترم شهرستان پیگیری لازم را برای کد دار نمودن پروژه های استانی از طریق سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان مبذول نماید.
 مهندس دقیق استفاده  از ظرفیت شورای آموزش و پرورش و مجمع خیرین شهرستان را برای توسعه زیر ساخت های آموزشی مهم توصیف نمود و افزود:ما به همت  و با مشارکت ارزشمند بنیاد معظم برکت 42 پروژه را در استان احداث و تکمیل نموده ایم و 3 پروژه  از آن متعلق به شهرستان سیاهکل می باشد.
در ادامه محمود صوفی فرماندار شهرستان سیاهکل در این جلسه با اشاره به وسعت شهرستان و بیان مسائل و موضوعات مرتبط با حوزه آموزش و پرورش خواستار توجه بیشتر ادارات کل آموزش و پرورش و نوسازی مدارس استان گردید و بیان داشت : انتظار است ادارات کل آموزش و پرورش و نوسازی مدارس با برنامه ریزی و اختصاص امکانات در جهت هوشمند سازی مدارس ، مقاوم سازی ، تجهیز امکانات سرمایشی و گرمایشی و تکمیل پروژه های نیمه تمام اقداماتی در خور شان مردم شریف شهرستان و نظام آموزشی صورت دهند.
رئیس شورای آموزش و پرورش شهرستان سیاهکل در ادامه بر استفاده از ظرفیت خیرین مدرسه ساز در راستای ارتقای امکانات و تجهیزات مدارس شهرستان تاکید و تصریح کرد : استفاده از ظرفیت خیرین مدرسه ساز در راستای توسعه مباحث نوین آموزش و پرورش و ارتقای کیفیت و کمیت می تواند به توسعه نظام آموزشی شهرستان کمک شایانی نماید.
ایشان با تاکید بر توسعه فضای مطالعه در مدارس با کمک اداره کل نوسازی مدارس و با اشاره به ظرفیت و پتانسیل بالا و فرهنگ غنی شهرستان گفت : با افزایش سرانه فضای فرهنگی شهرستان به رشد بینش و فرهنگ مطالعه کمک شایانی می گردد و با توجه به اهمیت این موضوع ، انتظار است ادارات کل آموزش و پرورش و نوسازی مدارس در افزایش سطح مطالعه و فرهنگ کتابخوانی از تمامی ظرفیت ها کمک گرفته تا آثار پیشرفت و افزایش سطح فرهنگ عمومی در شهرستان بخوبی دیده شود.
تعیین تکلیف مدارس بلا استفاده و تحویل آن به دهیاری ها پس از طی مراحل قانونی ، بررسی انتقال اداره آموزش و پرورش به شهرسیاهکل ،تجهیز مدارس به گاز و شوفاژ طبق استانداردها از جمله مواردی بود که مورد تاکید فرماندار شهرستان سیاهکل قرار گرفت.
قابل ذکر است تعداد 23 پروژه گازرسانی به مدارس (جمعا 67 کلاس درس)با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و پنجاه میلیون تومان در حال اجرا است که پیش بینی می شود تا پایان مهرماه تکمیل و مورد بهره برداری قرار گیرند.
مهندس دقیق مدیرکل محترم نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان گیلان پس از از جلسه از پروژه ها نیمه تمام این شهرستان بازدید کردند.
همچنین مقرر گردید 7 مدرسه در شهرستان سیاهکل واقع در روستای فاقد گاز ، با شوفاژ های برقی کم مصرف با رعایت استانداردهای گرمایشی تا پایان آذر ماه سال جاری از نعمت تجهیزات گرمایشی برخوردار شوند.
81 مدرسه با 280 کلاس درس در بخش مرکزی و 58 مدرسه با تعداد دانش آموز 1238 نفر در بخش دیلمان و پیرکوه شهرستان سیاهکل وجود دارد و در سال جاری تاکنون 155 میلیون تومان برای تجهیزات مدارس شهرستان هزینه شده است.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
روابط عمومی

روابط عمومی اداره کل نوسازی ، توسعه و تجهیز استان گیلان

nosazimadaresgil.ir

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

اطلاعات آماری

مدرسه ایمن

مدرسه ایمن

ارديبهشت 10, 1398 نشریات