بهمن 02, 1398

رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور خبر داد؛ استاندارسازی ۱۰۰ هزار کلاس درس به کمک وزارت نفت

به گزارش پایگاه روابط عمومی، مهراله رخشانی‌مهر در بازدید استانی خود به گیلان با ارسلان زارع استاندار استان درباره مسائل مربوط به فضای آموزشی و نوسازی مدارس این منطقه به دیدار و گفت‌وگو پرداخت.

 در این دیدار رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور با اشاره به وضعیت سرانه آموزشی در استان‌های مختلف بیان کرد: با توجه به وضعیت این سرانه، 10 استان زیر خطر میانگین هستند اما در استان گیلان این وضعیت نزدیک به میانگین است.

 رخشانی‌مهر از استاندارسازی کلاس‌های درس و توجه دولت به این مهم خبر داد و گفت: در هیئت دولت مصوب شده است تا 100 هزار کلاس درس از منابع وزارت نفت به طور کامل استانداردسازی شوند که با جمع‌آوری بخاری‌های نفتی و با این کمک دولت، می‌توان بخشی از این اعتبارات را صرف تجهیز هنرستان‌ها کرد.

 وی با تاکید بر لزوم تکمیل پروژه‌های نیمه تمام تصریح کرد: براساس سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، مدارس کوچک ساخته نخواهد شد بلکه برای ساخت مجتمع‌های بزرگ اقدام می‌کنیم که برای دانش‌آموزان تمام امکانات از قبیل کلاس‌های درس، آزمایشگاه، سالن‌های ورزشی، استخر و غیره در نظر گرفته خواهد شد.

 در ادامه زارع  با اشاره به تحصیل حدود 400 هزار دانش آموز در گیلان اظهار کرد: در کنکور امسال از بین 31 استان کشور، گیلان به مقام ششم دست یافت، با وجود این، باید شرایطی فراهم کنیم که با اجرای طرح تقویت بنیه علمی دانش آموزان، این استان در کنکور سال آینده به مقام پنجم کشوری برسد.

 استاندار گیلان با بیان اینکه در برخی از نواحی استان نقاط پرتراکم جمعیتی داریم افزود: باتوجه به اینکه از لحاظ مساحت سرانه آموزشی در حد میانگین ملی هستیم، تکمیل پروژه‌های نیمه تمام عمرانی باید شتاب گیرد همچنین با توجه به بارش باران در بیشتر ایام سال تحصیلی در گیلان نیاز به تجهیز مدارس دارای سالن‌های سرپوشیده ضروری است.

 وی با اشاره به اینکه با حمایت دولت تدبیر و امید تعداد قابل توجهی از پروژه‌های نیمه تمام به بهره‌برداری رسید، بیان کرد: دانش‌آموزان، آینده سازان کشور هستند و با کمک خیرین مدرسه ساز می‌توانیم تعدادی از پروژه‌های نیمه تمام را به بهره‌برداری برسانیم؛ سال آینده دو استخر دانش آموزی، سه سالن ورزشی و چندین مدرسه نیمه تمام به بهر‌ه‌برداری خواهد رسید.

 زارع تصریح کرد: با تعامل و همکاری خوب سازمان نوسازی مدارس و خیرین مدرسه ساز، امسال پروژه‌های خوبی به بهره‌برداری رسید که جای تشکر از این خیرین دارد.

 استاندار گیلان یکی از اقدامات خوب دولت تدبیر و امید را هوشمندسازی و استاندارد سازی مدارس برشمرد و تاکید کرد: در تجهیز مدارس به وسایل گرمایشی، اقدامات مناسبی صورت گرفته و استان از این منظر کامل شده است ولی باتوجه به تراکم جمعیت دانش آموزی در گیلان، نیاز به تجهیزات آموزشی وجود دارد.

 

 

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
آخرین ویرایش در شنبه, 16 آذر 1398 10:06
روابط عمومی

روابط عمومی اداره کل نوسازی ، توسعه و تجهیز استان گیلان

nosazimadaresgil.ir

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

اطلاعات آماری

مدرسه ایمن

مدرسه ایمن

ارديبهشت 10, 1398 نشریات