بهمن 02, 1398

رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور؛افزایش 100درصدی اعتبارات سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان گیلان، مهراله رخشانی‌مهر در جریان سفر خود به استان گیلان  با حضور  در جلسه مدیران مدارس شهرستان صومعه ‌سرا گفت: در مهر ماه امسال ۱۰ هزار کلاس درس در سراسر کشور به بهره برداری رسید.

 وی افزود: تا دهه فجر امسال ۲ هزار کلاس درس دیگر آماده بهره برداری شده و در اختیار ادارات آموزش و پرورش قرار می ‌گیرد.

رخشانی مهر به تامین اعتبارات نوسازی مدارس اشاره کرد و افزود: امسال اعتبارات سازمان نوسازی ، توسعه و تجهیز مدارس کشور 100 درصد افزایش یافت به طوری که توانستیم یک و نیم برابر پارسال مدرسه بسازیم.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور به کمک خیران در احداث مدارس اشاره کرد و گفت: امسال خیران هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان به آموزش و پرورش کمک کردند به طوری که با این کار ۵۰ درصد مدارس نو را خیران به تنهایی ساختند و یا با دولت مشارکت کردند.

رخشانی مهر از ساخت مدارس سبز در کشور خبر داد و افزود: صرفه ‌جویی در مصرف انرژی ، مدیریت پسماند  و حفظ محیط زیست در این مدارس با طراحی و معماری نو ، استفاده از سیستم های گرمایشی و سرمایشی استاندارد و انرژی‌های نو مثل انرژی خورشیدی در نظر گرفته می شود.

وی با بیان اینکه طرح آزمایشی  ساخت مدارس سبز در سه استان سیستان و بلوچستان ، زنجان و تهران اجرا شده است گفت: در سال‌ های آینده این طرح در کل کشور اجرا می‌شود و در گیلان نیز احداث اولین مدرسه سبز به زودی آغاز می شود.

رخشانی مهر در پایان تصریح کرد: براساس سند بنیادین آموزش و پرورش، دیگر مدارس کوچک ساخته نمی شود بلکه مجتمع برای دانش آموزان با تمامی امکانات از قبیل کلاس‌های درس ، آزمایشگاه ، سالن‌های ورزشی ، استخر و ... ساخته خواهد شد.

 

 

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
آخرین ویرایش در شنبه, 16 آذر 1398 14:47
روابط عمومی

روابط عمومی اداره کل نوسازی ، توسعه و تجهیز استان گیلان

nosazimadaresgil.ir

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

اطلاعات آماری

مدرسه ایمن

مدرسه ایمن

ارديبهشت 10, 1398 نشریات