با حضور استاندار گیلان صورت گرفت؛افتتاح یک مجموعه آموزشی در گیلان

 با حضور استاندار گیلان صورت گرفت؛افتتاح یک مجموعه آموزشی در گیلان
دبیرستان پسرانه 18 کلاسه پروفسور سمیعی با صرف هزینه 4/5 میلیارد تومان با حضور استاندار و مدیرکل آموزش و پرورش استان در رشت به بهره برداری رسید.
به گزارش روابط عمومی به نقل از اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان، این مدرسه با زیربنای 1900 مترمربع در 4 طبقه ، صرف 4 و نیم میلیارد تومان و با مشارکت بخش غیردولتی امروز رسماً به بهره برداری رسیده است.
استاندار گیلان در آیین افتتاح دبیرستان دوره اول پروفسور سمیعی با اشاره به لزوم مشارکت بخش مردمی در امر آموزش اظهار داشت: پس از انقلاب صنعتی رفته رفته ایده کوچک سازی دولت ها و سپردن کارها به مردم قوت گرفت و بسیاری از امور آموزشی دوره عمومی و آموزش عالی به مردم واگذار شده است. ارسلان زارع افزود: در حالی که 30 درصد فعالیت های آموزشی در جهان به وسیله بخش خصوصی انجام می شود این رقم در کشورمان به 10 درصد می رسد. وی با اشاره به فعالیت 900 مدرسه غیردولتی در گیلان خاطرنشان کرد: از این تعداد 135 مدرسه ملک شخصی موسسان و فقط 19 مدرسه به وسیله موسسان ساخته شده است. استاندار گیلان نشاط افزایی و امید بخشی را از رویکردهای مهم آموزش و پرورش دانست و اظهار امیدواری کرد از مدارس ما شخصیت هایی مانند: پروفسور سمیعی به جهان علم معرفی شوند.
مدیرکل آموزش و پرورش گیلان نیز در این مراسم با بیان اینکه برنامه ریزی برای ساخت این مجتمع آموزشی به حدود ۱۰ سال پیش باز می گردد، افزود: ارزش، جایگاه و سرمایه گذاری با نام پروفسور سمیعی سبب همکاری هرچه بیشتر و حضور متولیان امر شده است.
نادر جهان آرای با تاکید بر اینکه ایجاد بستر مناسب برای افزایش سرمایه گذاری‌های معنوی با آثار ابدی در کنار سرمایه گذاری مادی، امکان پذیر است، اظهار داشت: آموزش و پرورش اگر می‌خواهد در سطح ملی و استانی موفق باشد نیازمند مشارکت همه خدمتگزاران است که ایجاد مدارس غیردولتی مصداق مستقیم این امر است.
وی با اشاره به استقبال گیلانیان در مشارکت با فعالیت آموزشی فرزندانشان خاطرنشان کرد:  در سال تحصیلی جدید کمتر از ۱۶ درصد دانش آموزان استان در مدارس غیردولتی مشغول به تحصیل هستند که این رقم در شهر رشت به 40 درصد می رسد.
گفتنی است عملیات ساخت مدرسه پروفسور سمیعی از سال 95 آغاز شد و در اول مهر 98 به پایان رسید.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
روابط عمومی

روابط عمومی اداره کل نوسازی ، توسعه و تجهیز استان گیلان

nosazimadaresgil.ir

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

اطلاعات آماری

مدرسه ایمن

مدرسه ایمن

ارديبهشت 10, 1398 نشریات