ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا به خاطر بسپار

ساخت حساب کاربری

فیلدهای دارای ستاره الزامی هستند.
نام *
نام کاربری *
رمز عبور *
تایید رمز عبور *
پست الکترونیک *
تایید پست الکترونیک *
کد اعتبارسنجی *
بارگذاری مجدد تصویر

به مولدسازی املاک آموزش و پرورش با استفاده از ظرفیت‌های قانونی موجود توجه شود

نشست آموزشی، توجیهی و هماهنگی مسئولان امور حقوقی وزارت آموزش و پرورش صبح امروز با حضور قائم‌مقام وزیر آموزش و پرورش در اردوگاه شهید باهنر برگزار شد.به گزارش مرکز امور هماهنگی، ارتباطات و حوزه وزارتی آموزش‌وپرورش، امیرعلی نعمت‌اللهی در این نشست گفت: «قبل از اینکه من به آموزش و پرورش بیایم در کمیسیون مستندسازی دولت، مباحث حقوقی را دنبال می‌کردم و براساس سیاست‌های خاص مسائل جلو می‌رفتم.»

وی ادامه داد: «در حوزه املاک مواردی که سیاست دولت و آموزش و پرورش است مستندسازی و مولدسازی املاک است. چقدر در دولت ملک داریم و ارزش هر ملک چقدر است؟ در اوایل دولت تدبیر و امید این سوالی بود که پاسخ مشخصی دریافت نمی‌شد بنابراین سامانه سادا و سمینار مستندسازی و مولدسازی املاک دولت تشکیل شد و هنوز هم استمرار دارد. توانستیم بخش عمده و مشخصی از املاک دولت که بخشی از آن مربوط به آموزش و پرورش است را شناسایی و در سامانه ثبت کنیم.»

نعمت‌الهی افزود: «موضوع املاک هم به‌ لحاظ اینکه در اقتصاد تحرک ایجاد می‌کند و هم می‌تواند موجب دغدغه و نگرانی باشد که بستگی به نوع تصمیم‌گیری و نظارت دارد، اهمیت دارد.»

قائم‌مقام وزیر آموزش و پرورش گفت: «اکنون در آموزش و پرورش ضمن توجه و تاکید به تاملات گذشته باید به منافع و مسایل آموزش و پرورش توجه کنیم. این که از املاک و دارایی دفاع کنیم و اجازه ندهیم مورد بی‌مهری قرار گیرد، مهم است.»

وی ادامه داد: «اکنون در وزارت آموزش و پرورش ۹۵هزار و ۷۵۸ملک شناسایی شده داریم. ظرفیتی که قانون‌گذار برای وزارت آموزش و پرورش قائل شده شاید در دیگر دستگاه‌ها نباشد. توجه به آموزش و پرورش نسبت به سایر دستگاه‌ها بیشتر است ظرفیت‌هایی داریم که استفاده از آنان تحرک را ایجاد می‌کند.»

نعمت‌الهی افزود: «امروزه باید براساس سیاست وزیر، وزارت آموزش و پرورش و برنامه‌های دفتر حقوقی، موضوع را به استان‌ها تفویض‌ اختیار کنیم تا بتوانیم تا پایان سال در حوزه املاک برای اولین‌بار در حوزه تاریخ تعلیم و تربیت و آموزش و پرورش موضوعات را حل و فصل کنیم.»

قائم‌مقام وزیر آموزش و پرورش گفت: «خواهش می‌کنم به حقوق اشخاص، منشور حقوق شهروندی رئیس‌ جمهوری، قواعد فقهی و تاکیدات امام و رهبری توجه داشته باشیم‌. خواهش می‌کنم به مولدسازی املاک آموزش و پرورش با استفاده از ظرفیت‌های قانونی موجود توجه شود.»

نعمت‌الهی بر ضرورت تعامل موثر و ممتاز با مراجع قضایی، اداری و شبه قضایی تاکید کرد و درباره ظرفیت برون‌سپاری گفت: «به موضوع برون‌سپاری باید توجه ویژه‌ای شود همچنین شورای حقوقی را در استان‌ها و مناطق برای تعامل بیشتر تشکیل دهیم.»

قائم‌مقام وزیرآموزش و پرورش در ادامه بر ارتباط و تعامل با دستگاه‌های نظارتی تاکید کرد و افزود: «با هماهنگی مدیران کل استان‌ها باید تعامل با دستگاه‌های نظارتی وجود داشته باشد تا کارها به‌خوبی انجام شود.»

وی افزود: «به تقویت جایگاه و دفاتر حقوقی توجه خواهیم داشت و به نقش دفاتر حقوقی به صورت ویژه توجه می‌کنیم.»

نعمت‌الهی در خاتمه گفت: «ما امسال به مناسبت هفته معلم در روز ۴شنبه به دیدار مقام معظم رهبری خواهیم رفت و ظهر این روز به دیدار سیدحسن خمینی یادگار امام راحل می‌رویم، شنبه نیز  انشالله خدمت رئیس‌جمهور هستیم.»

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
آخرین ویرایش در دوشنبه, 09 ارديبهشت 1398 23:42
روابط عمومی

روابط عمومی اداره کل نوسازی ، توسعه و تجهیز استان گیلان

nosazimadaresgil.ir

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.