ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا به خاطر بسپار

ساخت حساب کاربری

فیلدهای دارای ستاره الزامی هستند.
نام *
نام کاربری *
رمز عبور *
تایید رمز عبور *
پست الکترونیک *
تایید پست الکترونیک *
کد اعتبارسنجی *
بارگذاری مجدد تصویر

آماده مستندسازی از فعالیت و زندگینامه خیرین مدرسه‌ساز هستیم

رئیس انتشارات امیرکبیر در حاشیه بازدید از غرفه خیرین مدرسه ساز در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران ،آمادگی این انتشارات را برای مستندسازی زندگینامه و فعالیت‌های خیرین مدرسه‌ساز اعلام کرد:آماده مستندسازی از فعالیت و زندگینامه خیرین مدرسه‌ساز هستیم.

به گزارش پایگاه اطلاع‌‌رسانی سازمان نوسازی مدارس کشور، سید حسن میرکریمی رئیس انتشارات امیرکبیر در بازدید از غرفه خیرین مدرسه‌ساز و دیدار و گفت و گو با محمد تقی داورپناه خیر بزرگ مدرسه ساز، گفت: سال گذشته در ایام نمایشگاه کتاب و بازدید از غرفه خیرین، با دوستانی آشنا شدم که عضو انجمن خیرین مدرسه ساز بودند و در این خیریه همکاری می کردند، در آن زمان متوجه شدم افراد زیادی هستند که از خودگذشتگی می کنند و به صورت جدی برای دانش آموزان کشور فعالیت می‌کنند. در همان زمان به این گروه از افراد و زندگینامه هایشان علاقه مند شدم و به لحاظ فرهنگی، بنده و تیم انتشارات امیرکبیر می خواهیم که این اقدامات و فعالیت‌ها را  به صورتی  که قابلیت اثرگذاری بالا در جامعه داشته باشد، مستند کنیم.

وی ادامه داد: طی بازدیدی که دوستان سازمان نوسازی مدارس کشور، دیروز از غرفه انتشارات امیرکبیر داشتند، گفته شد که در حال حاضر دو کتاب آماده چاپ از زندگینامه دو خیر بزرگ تهیه شده است ولی بیشتر به صورت گزارشی است، ما درپی این مذاکرات، می خواهیم ضمن پایبندی به مستندات موضوع، در عین حال با تخیلات شاعرانه و نویسندگی شخصیت پردازی و داستان پردازی کنیم و به صورتی که برای خواننده جذاب و خواندنی باشد، زندگی این افراد را ارائه و چاپ کنیم.

میرکریمی افزود: در واقع همه این فعالیت‌ها باید در جهت انتقال این حس باشد که یک خیّر مدرسه‌ساز علی‌رغم همه مشکلات و گرفتاری‌هایی که دارد، این راه را انتخاب کرده و حاضر شده است از تمام دارایی اش بگذرد. در واقع کار ما باید بیان این موضوع و نهادینه کردن آن در حوزه فرهنگ کشور باشد، تا کسی که چه امروز و چه در آینده این کتاب را ورق می زند، بداند این افراد چه زمانی دست به این کار زده اند و آیا از سر دلخوشی و سرریز مال بوده است یا یک ایمان معنوی یا دلبستگی های عاشقانه.

وی همچنین در وصف خیرین مدرسه‌ساز گفت: گرفتاری، مشکلات برای همه افراد وجود دارد و به قول معروف" هر که بامش بیش، برفش بیشتر"؛  اما خیرین مدرسه‌ساز، فراسوی مشکلات به این امر نگاه کرده اند و نمونه آن، آقای داورپناه که تا به حال 236 مدرسه احداث کرده است و به گفته خودشان چیزی هم از مالشان کم نشده بلکه بیشتر هم شده است و امیدواریم ما هم بتوانیم قدم کوچکی در این زمینه برداریم. 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
آخرین ویرایش در دوشنبه, 09 ارديبهشت 1398 22:55
روابط عمومی

روابط عمومی اداره کل نوسازی ، توسعه و تجهیز استان گیلان

nosazimadaresgil.ir

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.