آذر 21, 1398

با حضور معاون وزیر برگزار شد:افتتاح یک آموزشگاه استثنایی در گیلان

پروژه خیرساز آموزشگاه استثنایی رضوان کومله با حضور معاون وزیر افتتاح و به بهره برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی در مراسمی با حضور دکتر مجید قدمی معاون وزیر و رییس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور،مدیرکل نوسازی مدارس استان گیلان و مسئولین شهرستانی و استانی آموزشگاه کودکان استثنایی رضوان کومله لنگرود افتتاح شد.

مهندس  علی دقیق مدیر کل نوسازی ،توسعه و تجهیز مدارس استان گیلان در این مراسم ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس و یاد و خاطره شهدای والامقام تصریح نمود: هفته دفاع مقدسیادآور عزت، اقتدار و مقاومت ملت شریف ایران است.

وی با اشاره به افتتاح  این پروژه و با بیان اینکه مدرسه استثنایی رضوان  کومله دهمین مدرسه استثنایی در استان می باشدکه امروز شاهد افتتاح آن هستیم، گفت: از ۱۰ مدرسه استثنایی در استان، پنج مدرسه با مشارکت  ارزشمندخیرین نیک اندیش احداث شده است.

مدیر کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس گیلان  با بیان اینکه همه مدارس استثنایی استاندارد سازی شده و از سیستم گرمایشی استاندارد برخوردار اند، تصریح کرد: از ۱۰ هزار کلاس درس در سال 98در کشور، سی درصد خیرساز بوده و در استان گیلان این آمار به میزان60 درصد است و این به دلیل تکریم و احترام به خیرین و پیگیری مسئولان در این حوزه است.

وی با بیان اینکه مدرسه استثنایی رضوان سه کلاسه و با هزینه 800 میلیون تومان امروز به بهره برداری رسید، گفت: گفتار درمانی، کاردرمانی، سالن چند منظوره از جمله بخش های مختلف این مدرسه است.

«مجید قدمی»  در این مراسم با بیان اینکه کارهای خوب و خدمت به مردم هزینه نیست بلکه سرمایه گذاری است، گفت: مدرسه سازی کار نیک است و بالاتر از آن ساخت مدرسه استثنایی با مخاطبان ویژه از ارج بالایی برخوردار است.

معاون وزیر آموزش و پرورش با تاکید بر اینکه ایران اسلامی باید ساخته شود و در شرایط سخت اقتصادی، با مدیریت بهینه تحریم ها به فرصت تبدیل می شود‌، تصریح کرد: همانگونه که ایران اسلامی در بخش نظامی توانمند است باید در سایر بخش ها هم به توانمندی رسید.

 در ادامه سیدابوالقاسم میر مسعودی رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز گیلان با اشاره به اینکه 295 خیر مدرسه ساز در گیلان مشغول به فعالیت هستند، افزود: به همت خیرین ارجمند، مجمع خیرین استان گیلان در بین 32 استان کشور رتبه برتر را به خود اختصاص داده است.

نادر جهان آرای مدیر کل آموزش و پرورش گیلان هم در این مراسم با اشاره به نقش موثر و تاثیرگذار خیران مدرسه ساز گفت: خیران مدرسه ساز در کنار دولت برای ساخت و نوسازی فضاهای آموزشی همتی مضاعف دارند.

مهرداد لاهوتی نماینده شهرستان لنگرود در مجلس شورای اسلامی هم در این مراسم با بیان اینکه بسیاری از مشکلات آموزش و پرورش با حضور خیرین مرتفع شده افزود: ما به وجود خیرین افتخار می کنیم هر جایی که از ظرفیت عظیم خیرین بهره برده شد مشکلات بزرگ مرتفع شدند.

گفتنی است آموزشگاه استثنایی رضوان کومله به همت خیر ارجمند محمد علی حمید و همسرمکرمه اش مینا صانعی و با مشارکت اداره کل نوسازی مدارس استان گیلان با هزینه ای بالغ بر 800 میلیون تومان با زیربنای بالغ بر300مترمربع با سه کلاس درس و همچنین دارای اتاق گفتار درمانی، کاردرمانی و سالن چند منظوره می باشد که در آغازین روزهای مهر98 با حضور مسئولین ارجمند و دانش آموزان و اولیای گرامی افتتاح و به بهره برداری رسید.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
آخرین ویرایش در سه شنبه, 09 مهر 1398 09:18
روابط عمومی

روابط عمومی اداره کل نوسازی ، توسعه و تجهیز استان گیلان

nosazimadaresgil.ir

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

اطلاعات آماری

مدرسه ایمن

مدرسه ایمن

ارديبهشت 10, 1398 نشریات