آذر 17, 1398

با حضورمعاون هماهنگی امورعمرانی استانداری گیلان صورت گرفت:افتتاح مدرسه شهید علیرضا فتحی دخت شهرستان لاهیجان

مدرسه شهید علیرضا فتحی دخت شهرستان لاهیجان با حضورمعاون  هماهنگی امورعمرانی استانداری گیلان و مدیر کل نوسازی،توسعه و تجهیز مدارس استان و سایر روسای ادارات و نهادها افتتاح شد.

 به گزارش روابط عمومی،دبیرستان شهیدعلیرضافتحی دخت شهرستان لاهیجان با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان ،مدیر کل نوسازی،توسعه و تجهیز مدارس استان ،رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز گیلان، فرماندار شهرستان لاهیجان و سایر روسای ادارات و نهادها افتتاح شد.

مهندس علی دقیق مدیرکل نوسازی،توسعه و تجهیز مدارس استان گیلان  ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس ،آرامش امروز جامعه ما را مرهون ایثار شهدای گرانقدر دانست. 

وی خانواده های معزز شهدا را الگویی برای تمامی نسل ها دانست افزود: امروز باید از مکتب خانواده های معظم شهداء درس گرفت که در راه حفظ کیان اسلام و جغرافیای وطن از هیچ کوششی در ایثار جان و مال دریغ نمی کنند.

مدیرکل نوسازی مدارس استان به اهمیت  نقش خانواده ها و خیرین گرامی در احداث مدارس و توسعه فضاهای آموزشی پرداخت و آن را نوعی ایثار خواند.

وی ضمن تشکر صمیمانه از خیرین با ارائه آماری از پروژه های تحویلی مهر افزود:60درصد پروژه های تحویلی ما در سالجاری توسط خیرین و یا با مشارکت ارزشمند آنان احداث  شده است.

 دکتر علی اوسط اکبری مقدم معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان ضمن تجلیل از مقام شامخ شهدا افزود: عزت و شرف ما  مرهون شهدا ، ايثارگران و جانبازان عزیز است ،ما باید دین خود به شهدای عزیز ادا کنیم.

وی با بیان اینکه مدارس کانون عشق و معرفت اند،یادآور شد: مدرسه در تمام دنیا دارای قداست ویژه  و با عظمت است که  سبک زندگی، اخلاق  و توانمندی‌های علمی  افراد  در آن شکل می گیرد.

دکتر مقدم ضمن تشکر ازخیرین ارجمند و با اشاره به اینکه زحمات خیرین مدرسه ساز ستودنی است، اذعان کرد: ساخت یک مدرسه باقیات و صالحاتی است که هرگز خیرات و برکات آن تمام نمی شود.

 وی ضرورت نگه داری از فضاهای آموزشی را خاطر نشان کرد: انتظار دارم دانش آموزان در حفظ این بناهای مهم کوشا باشند  و در کنار یکدیگر و با محبت به علم آموزی مشغول شده تا در آینده با تلاش و کسب موفقیت بتوانند آینده سازانی شایسته برای مردم کشور خود باشند.

شایان ذکر است سخنرانی  رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز استان گیلان، فرماندار لاهیجان، مدیر آموزش و پرورش شهرستان لاهیجان، پخش سرود ملی،سخنرانی برادر شهید علیرضا فتحی دخت،اهدای لوح  تقدیر و بازدید از کلاس ها از دیگر برنامه های این آئین باشکوه بود.

 شایان ذکراست دبیرستان شهید علیرضا فتحی دخت روستای بازکیاگوراب شهرستان لاهیجان به متراژ 650متر مربع با 6 کلاس درس و 11 اتاق اداری شامل آزمایشگاه،کتابخانه،نمازخانه ،اتاق دبیران و مدیریت و اتاق مشاوره می باشندکه توسط اداره کل نوسازی مدارس استان گیلان و به همت و با مشارکت ارزشمند خانواده شهید فتحی دخت مقاوم سازی شده و طی آینی تحویل دانش آموزان این روستای عزیز از شهرستان لاهیجان شد.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
روابط عمومی

روابط عمومی اداره کل نوسازی ، توسعه و تجهیز استان گیلان

nosazimadaresgil.ir

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

اطلاعات آماری

مدرسه ایمن

مدرسه ایمن

ارديبهشت 10, 1398 نشریات