آذر 21, 1398
روابط عمومی

روابط عمومی

روابط عمومی اداره کل نوسازی ، توسعه و تجهیز استان گیلان

گزارش تصویری سفر 2 روزه  دکتر رخشانی مهر معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش به همراه دکتر حسینی نیا مدیر حوزه ریاست و روابط عمومی سازمان نوسازی ، تو سعه و تجهیز مدارس کشور به استان گیلان

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان گیلان، مهراله رخشانی‌مهر در جریان سفر خود به استان گیلان  با حضور  در جلسه مدیران مدارس شهرستان صومعه ‌سرا گفت: در مهر ماه امسال ۱۰ هزار کلاس درس در سراسر کشور به بهره برداری رسید.

 وی افزود: تا دهه فجر امسال ۲ هزار کلاس درس دیگر آماده بهره برداری شده و در اختیار ادارات آموزش و پرورش قرار می ‌گیرد.

رخشانی مهر به تامین اعتبارات نوسازی مدارس اشاره کرد و افزود: امسال اعتبارات سازمان نوسازی ، توسعه و تجهیز مدارس کشور 100 درصد افزایش یافت به طوری که توانستیم یک و نیم برابر پارسال مدرسه بسازیم.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور به کمک خیران در احداث مدارس اشاره کرد و گفت: امسال خیران هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان به آموزش و پرورش کمک کردند به طوری که با این کار ۵۰ درصد مدارس نو را خیران به تنهایی ساختند و یا با دولت مشارکت کردند.

رخشانی مهر از ساخت مدارس سبز در کشور خبر داد و افزود: صرفه ‌جویی در مصرف انرژی ، مدیریت پسماند  و حفظ محیط زیست در این مدارس با طراحی و معماری نو ، استفاده از سیستم های گرمایشی و سرمایشی استاندارد و انرژی‌های نو مثل انرژی خورشیدی در نظر گرفته می شود.

وی با بیان اینکه طرح آزمایشی  ساخت مدارس سبز در سه استان سیستان و بلوچستان ، زنجان و تهران اجرا شده است گفت: در سال‌ های آینده این طرح در کل کشور اجرا می‌شود و در گیلان نیز احداث اولین مدرسه سبز به زودی آغاز می شود.

رخشانی مهر در پایان تصریح کرد: براساس سند بنیادین آموزش و پرورش، دیگر مدارس کوچک ساخته نمی شود بلکه مجتمع برای دانش آموزان با تمامی امکانات از قبیل کلاس‌های درس ، آزمایشگاه ، سالن‌های ورزشی ، استخر و ... ساخته خواهد شد.

 

 

 

به گزارش پایگاه روابط عمومی، مهراله رخشانی‌مهر در بازدید استانی خود به گیلان با ارسلان زارع استاندار استان درباره مسائل مربوط به فضای آموزشی و نوسازی مدارس این منطقه به دیدار و گفت‌وگو پرداخت.

 در این دیدار رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور با اشاره به وضعیت سرانه آموزشی در استان‌های مختلف بیان کرد: با توجه به وضعیت این سرانه، 10 استان زیر خطر میانگین هستند اما در استان گیلان این وضعیت نزدیک به میانگین است.

 رخشانی‌مهر از استاندارسازی کلاس‌های درس و توجه دولت به این مهم خبر داد و گفت: در هیئت دولت مصوب شده است تا 100 هزار کلاس درس از منابع وزارت نفت به طور کامل استانداردسازی شوند که با جمع‌آوری بخاری‌های نفتی و با این کمک دولت، می‌توان بخشی از این اعتبارات را صرف تجهیز هنرستان‌ها کرد.

 وی با تاکید بر لزوم تکمیل پروژه‌های نیمه تمام تصریح کرد: براساس سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، مدارس کوچک ساخته نخواهد شد بلکه برای ساخت مجتمع‌های بزرگ اقدام می‌کنیم که برای دانش‌آموزان تمام امکانات از قبیل کلاس‌های درس، آزمایشگاه، سالن‌های ورزشی، استخر و غیره در نظر گرفته خواهد شد.

 در ادامه زارع  با اشاره به تحصیل حدود 400 هزار دانش آموز در گیلان اظهار کرد: در کنکور امسال از بین 31 استان کشور، گیلان به مقام ششم دست یافت، با وجود این، باید شرایطی فراهم کنیم که با اجرای طرح تقویت بنیه علمی دانش آموزان، این استان در کنکور سال آینده به مقام پنجم کشوری برسد.

 استاندار گیلان با بیان اینکه در برخی از نواحی استان نقاط پرتراکم جمعیتی داریم افزود: باتوجه به اینکه از لحاظ مساحت سرانه آموزشی در حد میانگین ملی هستیم، تکمیل پروژه‌های نیمه تمام عمرانی باید شتاب گیرد همچنین با توجه به بارش باران در بیشتر ایام سال تحصیلی در گیلان نیاز به تجهیز مدارس دارای سالن‌های سرپوشیده ضروری است.

 وی با اشاره به اینکه با حمایت دولت تدبیر و امید تعداد قابل توجهی از پروژه‌های نیمه تمام به بهره‌برداری رسید، بیان کرد: دانش‌آموزان، آینده سازان کشور هستند و با کمک خیرین مدرسه ساز می‌توانیم تعدادی از پروژه‌های نیمه تمام را به بهره‌برداری برسانیم؛ سال آینده دو استخر دانش آموزی، سه سالن ورزشی و چندین مدرسه نیمه تمام به بهر‌ه‌برداری خواهد رسید.

 زارع تصریح کرد: با تعامل و همکاری خوب سازمان نوسازی مدارس و خیرین مدرسه ساز، امسال پروژه‌های خوبی به بهره‌برداری رسید که جای تشکر از این خیرین دارد.

 استاندار گیلان یکی از اقدامات خوب دولت تدبیر و امید را هوشمندسازی و استاندارد سازی مدارس برشمرد و تاکید کرد: در تجهیز مدارس به وسایل گرمایشی، اقدامات مناسبی صورت گرفته و استان از این منظر کامل شده است ولی باتوجه به تراکم جمعیت دانش آموزی در گیلان، نیاز به تجهیزات آموزشی وجود دارد.

 

 

 

رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور طی سفری روزه به گیلان، از فضاهای آموزشی و پروژه‌های در دست اقدام این استان بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی، مهراله رخشانی ‌مهر در سفری دو روزه به گیلان به بازدید از فضاهای آموزشی مناطق مختلف این استان و پروژه های در دست اجرا و نیمه تمام پرداخت. در این سفر علی دقیق مدیرکل نوسازی مدارس استان و حسینی نیا مدیر حوزه ریاست و روابط عمومی سازمان نوسازی مدارس کشور نیز او را همراهی کردند.

در طول این سفر رئیس سازمان نوسازی توسعه و تجهیز مدارس کشور ابتدا از استخر ورزشی نیمه تمام فرهنگیان لاهیجان و دیگر پروژه‌های نیمه تمام این شهرستان بازدید کرد. در ادامه با حضور در شهرستان رودسر به بررسی وضعیت پروژه‌های در حال اجرا و نیمه تمام این شهرستان پرداخت.

وی در ادامه با حضور در شهرستان فومن از پروژه مجتمع آموزشی حضرت آیت الله بهجت فومنی و سایر پروژه‌های در دست اجرا در این شهرستان بازدید کرد.

در دومین روز از سفر، رخشانی مهر از پروژه های در حال اجرا و نیمه تمام در شهرستان صومعه سرا بازدید کرد همچنین با مسئولان این منطقه به بحث و تبادل نظر پرداخت و ضمن بررسی موانع و مشکلات موجود خواستار تکمیل پروژه های نیمه تمام شد.

رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور در ادامه با حضور در شهرستان لنگرود و دیدار با مسئولان این شهرستان در جلسه مشترک با روسای آموزش و پرورش مناطق حوزه شهرستان لنگرود، از پروژه های نیمه تمام این شهرستان بازدید کرد.

وی در این جلسه با تاکید بر اینکه اولویت اصلی ما اتمام پروژه‌های نیمه تمام است افزود: تمام تلاش ما این است که هیچ پروژه‌ای را شروع نکنیم مگر اینکه تمامی پروژه های نیمه تمام به اتمام رسیده باشند.

 

باید در مقابل دیگران به عنوان یک وظیفه اجتماعی مسئولیت پذیرباشیم.
مدیر کل نوسازی مدارس استان گیلان: باید در مقابل دیگران به عنوان یک وظیفه اجتماعی مسئولیت پذیرباشیم.

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان گیلان ، مهندس علی دقیق مدیر کل محترم نوسازی مدارس استان گیلان در جلسه کمیته سلامت اداری با بیان اینکه ما در هر جایگاهی باشیم مسئول هستیم، افزود: در یک نظام مردم سالار دینی، پاسخگویی نسبت به عملکرد خود، منشأ دینی دارد و این پاسخگویی نشأت گرفته از جایگاه مسئولیتی او نسبت به سایر آفریده ها است.
وی با اشاره به اینکه فرهنگ سازی در سیستم مدیریتی نظام اسلامی و نهادینه کردن برخی اصول و ارزشهای مدیریتی ضروری است، تصریح نمود:شناسایی نقاط آسیب پذیر و ارائه راهکارهای پیشگیری از آن ، صیانت از حقوق شهروندی، شفاف سازی و اطلاع رسانی دقیق و ارتقای سلامت اداری از طریق اصلاح فرآیندهای اداری باید بصورت جدی و با حساسیت بیشتری در این کمیته به آن پرداخته شود.
 مهندس دقیق  با پرداختن به اینکه باید ارزش‌ها را قدر بدانیم و نقد منصفانه، اصلاح و پاسخگویی را در دستور کار های خود قرار دهیم، تصریح نمود: انتقاد سازنده و اصلاح گرایانه از رفتار و شیوه های مدیریتی، نقش مؤثری در پویایی سازمان در رسیدن به اهداف متعالی آن خواهد داشت.
وی با تاکید بر اهمیت رفتار مسئولانه و مسئولیت پذیری اجتماعی، اذعان داشت: باید در مقابل دیگران به عنوان یک وظیفه اجتماعی مسئولیت پذیرباشیم.
گفتنی است در ادامه این جلسه اعضای کمیته ضمن تبادل نظر و ارائه راهکارههای لازم بر عملیاتی نمودن دستور جلسه تاکید کردند.

به مناسبت هفته بسیج تعدادی از بسیجیان اداره کل نوسازی،توسعه و تجهیز مدارس استان گیلان تجلیل شدند.
به گزارش روابط عمومی مهندس عظیم امام پناهی معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی و فرمانده پایگاه شهید چمران اداره کل نوسازی مدارس استان در مراسم تجلیل از بسیجیان  اداره کل نوسازی مدارس استان گیلان که در هفته بسیج در نماز خانه اداره با حضور کارکنان بسیجی تشکیل شد با بیان مطالبی ضمن گرامیداشت و تبریک هفته بسیج، افزود: نقش تحول‌آفرین فرهنگ بسیجی در پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی قابل توجه و حائز اهمیت است.
 وی با بیان اینکه اهمیت بسیج در دفاع از ارزش‌های انقلاب اسلامی و تلاش در راستای تحقق اهداف آرمانی انقلاب اسلامی برکسی پوشیده نیست یادآور شد:بسیج در طول دوران انقلاب، حماسه های ماندگاري را در حوزه های مختلف خلق نموده است.
مهندس امام پناهی به برنامه های اجرا شده توسط اداره کل نوسازی مدارس استان گیلان در طول هفته بسیج اشاره نمود و گفت:مدرسه سازی از جنس تفکر و گفتمان بسیجی است که کارکنان نوسازی مدارس با این تفکر عاشقانه به کار خود می پردازند.
فرمانده پایگاه شهید چمران  در ادامه اذعان داشت: فرهنگ بسیجی  فرهنگی ارزشمند و ماندگار  و یادگار حضرت امام راحل(ره)  می باشد.
 وی افزود: ایدئولوژی بسیج برگرفته از قیام عاشورا  و اندیشه و فرهنگ بسیج با پیروزی انقلاب اسلامی  ظهور پیدا کرد.
مهندس امام پناهی با بیان اینکه همه باید تفکر بسیجی را در دستور کار قرار دهند، تصریح نمود: با تفکر بسیجی می توان مشکلات کشور را حل کرد.
در پایان این جلسه از چهارده تن از کارکنان بسیجی اداره کل به رسم یادبود با اهداء هدایایی تجلیل شد.  
نقش تحول‌آفرین فرهنگ بسیجی در پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی قابل توجه و حائیز اهمیت است.
اهمیت بسیج در دفاع از ارزش‌های انقلاب اسلامی و تلاش در راستای تحقق اهداف انقلاب برکسی پوشیده نیست
بسیج در طول دوران انقلاب  حماسه های ماندگاري را در حوزه های مختلف خلق نموده است.
مدرسه سازی ازجنس  تفکر و گفتمان بسیجی است که کارکنان نوسازی مدارس با این تفکر عاشقانه به کار خود می پردازند.
 فرهنگ بسیجی  فرهنگی ارزشمند و ماندگار  و یادگار حضرت امام راحل(ره)  می باشد.
ایدئولوژی بسیج برگرفته از قیام عاشورا  و اندیشه و فرهنگ بسیج با پیروزی انقلاب اسلامی  ظهور پیدا کرد.
بسیج یعنی ایثار گری روحیه بسیجی  یعنی روحیه جهادی و انقلابی است.
همه کارکنان نظام جمهوری اسلامی باید تفکر بسیجی را در دستور کار قرار دهند

یام تسلیت اداره کل نوسازی مدارس استان گیلان به مناسبت درگذشت خیر گرانقدر، استاد فرهیخته دانشگاه های ایران و جهان زنده یاد پروفسور فضل الله رضا.
بسم الله الرحمن الرحیم
انا لله و انا الیه راجعون
سعادتمند کسی است که در اوج بندگی با ره توشه ی رضایت حق به محضرش بشتابد.
با نهایت تاثر و تاسف ضایعه اندوهبار فقدان خیری سعادتمند، پروفسور فضل الله رضا، چهره ماندگار کشور و رئیس اسبق دانشگاه تهران  را از صمیم قلب تسلیت عرض نموده و برای آن  دانشمند فرزانه و نیک اندیش جنت مکان از درگاه حی قادر آرزوی رحمت واسعه و غفران الهی و برای بازماندگان آن مرحوم طول عمر،صبر جمیل و اجر جزیل مسئلت می نمائیم.
بی شک یاد و خاطره ی خیرخواهانه و خیراندیشی آن استاد فرهیخته که از یاران نهضت مدرسه سازی است هرگز از لوح دل و جان دانش آموزان و اصحاب تعلیم و تربیت پاک نخواهد شد و هماره نام نیک اندیشان در ذهن و زبان جاری و به نیکی یاد خواهند شد.  

گفتنی است آن مرحوم در اقدامی خداپسندانه دبیرستان دوره اول پروفسور رضا در شهرستان سیاهکل با مشارکت اداره کل نوسازی مدارس استان گیلان را احداث و تقدیم مردم خوب این دیار از کیان اسلامی داد.
روحش شاد و یادش گرامی

در همایش ملی بانوان و خانواده خیرین مدرسه‌ساز وزیر آموزش و پرورش از مدیر کل نوسازی مدارس استان گیلان تجلیل نمود.
به گزارش روابط عمومی، در مراسم پایانی سومین همایش بزرگ بانوان و خانواده خیرین مدرسه‌ساز کشور که با حضور دکتر نوبخت معاون رِئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور، دکتر معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده و باحضور بیش از 600 بانوی خیّر مدرسه‌ساز و خانواده‌های خیرین و همچنین مدیران و مسئولان ارشد اجرائی کشور، روز سه‌شنبه 28 آبان‌ماه سال جاری در هتل پارسیان آزادی  تهران برگزار شد محسن حاجی‌میرزایی وزیر آموزش و پرورش  از زحمات مهندس علی دقیق مدیر کل نوسازی مدارس استان گیلان به دلیل تلاش در توسعه و ترویج فرهنگ مقدس مدرسه سازی، ساماندهی مناسب فعالیت های  امور بانوان خیر مدرسه ساز و همکاری در برگزاری همایش بزرگ بانوان و خانواده خیرین مدرسه‌ساز کشور، تجلیل نمود.

از حسین پورخصالیان یکی از خیران مدرسه ساز مقیم خارج از کشور، در فرمانداری لاهیجان تجلیل شد.
به گزارش روابط عمومی به نقل از  اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان، سیداسماعیل میرغضنفری فرماندار لاهیجان در این مراسم اظهار داشت: فرهنگ خیرخواهی و ساخت مدرسه سازی در این شهر توسط این مدرسه ساز  نهادینه شده و ایشان از افرادی است که جامعه به امثال او نیاز دارد و کسی که تمام دارایی زندگی خود را صرف ساخت مدرسه برای دانش آموزان بی مدرسه و نیازمند می کند، الگویی براساس آموزه های دینی به شمار می رود.
حسین پورخصالیان نیز با تاکید بر ارائه آموزش های زیست محیطی به دانش آموزان یادآورشد: از این بعد باید بیش ازهر چیزی به دانش آموزان محیط زیست و حفظ آن آموزش داده و در مصرف انرژی صرفه جویی شود.
این خیر مدرسه ساز که چندین سالن ورزشی بانوان در لاهیجان احداث کرده ، بر ورزش و تحرک بانوان تاکید کرد و از مسئولان خواست دور استخر مسابقه دوندگی با پوشش اسلامی برای بانوان گذاشته شود.
حسین پورخصالیان پزشک متخصص مقیم آلمان است که با دارایی های شخصی خود تاسیسات ورزشی و مدارس زیادی بویژه برای بانوان در شهرهای لاهیجان، تنکابن ، مناطق محروم سیستان و بلوچستان ساخته است.

در پایان این مراسم با اهدای قرآن ، کتاب و لوح تقدیر از سوی فرمانداری و اداره آموزش و پرورش شهرستان لاهیجان از خدمات ارزنده او تجلیل شد.

مدیر کل نوسازی مدارس استان گیلان: در سالهای اخیر 52 پروژه در شهرستان تالش احداث نموده ایم
به گزارش روابط عمومی، مهندس دقیق مدیر کل نوسازی مدارس استان گیلان در آئین افتتاح مدرسه مهر نوین  در روستای کوچلان شهرستان تالش ضمن تبریک فرا رسیدن ولادت با سعادت ختم المرسلین و فخر دو عالم حضرت محمد مصطفی (ص)، هفته وحدت و نیز ولادت فرخنده امام جعفر صادق(ع)،گفت:با نگاهی به تاریخ و زندگی با برکت پیامبر گرامی اسلام حضرت محمد مصطفی(ص)  در می یابیم  زندگی آنحضرت نجات بخش و  نقطه عطفی در بیدارگری انسان ها و سوق دادن آنها به سوی کمال می باشد .
وی با بیان اینکه هفته وحدت هر ساله برای مسلمانان آثار و برکات زیادی دارد، افزود: هفته وحدت، آثار تفرقه، توطئه و نفاق را از همه بلاد اسلامی پاک می گرداند .
 مدیر کل نوسازی مدارس استان گیلان در ادامه با اشاره به درایت و تدبیر حضرت امام خمینی(ره) در بنیان گذاری هفته وحدت یاد آور شد: وحدت مسلمان شیعه و سنی شهرستان تالش یکی از مصادیق وحدت در کشور می باشد.
مهندس دقیق تصریح نمود:مردم متدین تالش با پیروی از رهنمودهای مقام معظم رهبری جلوه های زیبایی را از وحدت  به نمایش گذاشته اند و این قابل تحسین است.
وی در ادامه به عملکرد نوسازی مدارس در شهرستان تالش پرداخت و اذعان داشت:در سالهای اخیر 52 پروژه با 200 کلاس درس را در شهرستان تالش احداث و تقدیم مردم خوب این شهرستان نموده ایم.
 مهندس دقیق با تجلیل از خدمات ماندگار خیرین مدرسه ساز افزود:50درصد پروژه های تحویلی در شهرستان تالش توسط خیرین و به همت والای آنان صورت گرفته است و این نشانی از اهتمام خیرین به شهرستان می باشد.

صفحه1 از5

اطلاعات آماری

مدرسه ایمن

مدرسه ایمن

ارديبهشت 10, 1398 نشریات